Reklama Toyota

Tragiczny finał poszukiwań 16-latka z Oborniki

Dnia 21 października 2022 r. o godzinie 8:38 do SKKP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o pomocy policji w poszukiwaniu osoby zaginionej. Przypomnijmy, że od 19 października br. poszukiwany był młody mężczyzna – mieszkaniec gminy Oborniki.

stwierdził, że policja zorganizowała odprawę na której ustalono rejon poszukiwań zaginionej osoby. Na prośbę dyżurnego policji do zdarzenia zadysponowano przewodnika z psem tropiącym z JRG 4 Poznań, zespół dronowy z JRG 6 Poznań oraz łódź z sonarem z JRG 1 Poznań. Wprowadzono podział na obszary gdzie przewodnik z psem przeszukał ok. 40 ha terenu, dron wykonał 4 loty i przeszukał ok. 60 ha, a łodzie wyposażone w sonary dokonały przeszukania koryta i obu nabrzeży Warty na odcinku około 20 km.

Niestety po godz. 14 za ogrodzeniem ochronnym wieży telekomunikacyjnej w miejścowości Uścikowo odnaleziono ciało poszukiwanego młodego mężczyzny i decyzją policji przerwano dalsze poszukiwania.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział brało 9 zastępów w sile 28 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Foto.PSP Oborniki

Poprzedni artykułZmarła jedna z najstarszych Wielkopolanek. Miała 107 lat
Następny artykułPożar domu. Ogień wybuchł w jednym pokoju