Tragedia po ucieczce z zakładu poprawczego. Jeden z młodych mężczyzn utonął w jeziorze

Patrole policji oraz zastępy straży zostały wezwane do akcji, która rozegrała się w piątkowe popołudnie w Trzemesznie, gdzie z zakładu poprawczego uciekło czterech osadzonych.

Sytuacja miała miejsce 4 sierpnia, przed godziną 17. Jak wynika z uzyskanych informacji, z funkcjonującego w Trzemesznie przy ul. Mickiewicza zakładu poprawczego uciekło czterech przebywających w nim młodych mężczyzn – trzech 18-latków i jeden 20-latek.

O całej sytuacji poinformowana została policja, która na miejsce skierowała dodatkowe patrole w celu złapania uciekinierów.

Jeszcze w trakcie dojazdu niektórych policjantów na miejsce okazało się, że do nieodległego Jeziora Popielewskiego w rejonie dzikiej plaży miał wejść młody mężczyzna, który nie wyszedł z wody i zniknął pod jej powierzchnią. Na miejsce wezwano zastępy OSP Trzemeszno oraz JRG Gniezno z łodziami.

Po kilkunastu minutach poszukiwań topielec został wydobyty na brzeg bez oznak życia – rozpoczęto jego reanimację, która jednak ostatecznie nie przyniosła skutku. Według uzyskanych informacji, jest to jeden z uciekinierów z zakładu. Płynący z nim inny młodzieniec został zatrzymany po jego wyjściu na brzeg. Pozostali dwaj nadal są poszukiwani.

Aktualizacja – komunikat KPP Gniezno:

Funkcjonariusze po odebraniu zgłoszenia o ucieczce trzech 18-latków i jednego 20-latka natychmiast przystąpili do poszukiwań.

Początkowo uciekinierzy kierowali się w stronę Jeziora Popielewskiego. Gdy byli przy brzegu rozdzielili się. Dwóch próbowało przepłynąć Jezioro Popielewskie, dwóch pobiegło w stronę miejscowości Zieleń przy akwenie.

Mężczyźni znajdujący się w wodzie w pewnym momencie postanowli zawrócić. Do brzegu dopłynął tylko jeden. Został zatrzymany. Drugiego z wody wyjęli strażacy. Przez długi czas trwała jego reanimacja. Ratownicy z całych sił walczyli o jego życie. Niestety bezskutecznie.

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie ogłosił alarm dla funkcjonariuszy.

Trwa obława za pozostałymi dwoma. W przypadku ich napotkania prosimy o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie pod numerem telefonu 47 77 21 211 lub pod telefon alarmowy 112.

Poprzedni artykułOtworzyła muszlę klozetową i zamarła
Następny artykułTrwa obława za uciekinierami. Policja szuka dwóch młodych mężczyzn