To miał być amerykański żołnierz. Poszło 84 tys. zł

Policja z Chodzieży odnotowała dwa przypadki oszustw metodą na tzw. amerykańskiego żołnierza. W jednym z nich zauroczona „nową, idealną połówką” kobieta, przelała na wskazane konta 84 tysięcy złotych.

Historia rozpoczyna się od przyjęcia przez 48-letnią kobietę zaproszenia na jednym ze znanych serwisów społecznościowych. Kobieta poznaje tam żołnierza amerykańskiego z Florydy, rozwodnika z dwójką dzieci.

Ten, żeby uwiarygodnić swoją historię, przesyła kobiecie różnego rodzaju zdjęcia. W ten sposób rodzi się wirtualna znajomość. Kiedy żołnierz, po pewnym czasie zdobywa zaufanie kobiety, oświadcza jej, że przyjedzie do Polski jak tylko będzie mógł.

Tymczasem wysyła jej paczkę, a w niej między innymi pieniądze, jakie zarobił w służbie. Niestety paczka nie dociera z wagi na zatrzymanie jej przez służby na lotnisku, co wiąże się z koniecznością wpłaty określonej kwoty pieniędzy na wskazane konto.

Naiwna kobieta summa summarum wykonuje kilka operacji finansowych, bowiem rzekomych problemów z paczką było co niemiara i tym samym traci blisko 84 tysiące złotych. Kiedy orientuje się, że została oszukana, zgłasza sprawę policji. Wtedy jest już za późno.

Poprzedni artykułTen złodziej ukradł hulajnogę elektryczna w Margoninie (FILM)
Następny artykułUciekał policji, bo myślał że jest pijany. Teraz grozi mu nawet pięć lat więzienia