Wielkopolska 112
  • Strona główna
  • Poznań
  • Kalisz
  • Konin
  • Leszno
  • Wiadomości
    • Więcej
      • Chodzież
      • Czarnków
      • Gostyń
      • Grodzisk Wlkp.
      • Kargowa
      • Kępno
      • Międzychód
      • Nowy Tomyśl
      • Oborniki
      • Ostrzeszów
      • Pleszew
      • Słupca
      • Szamotuły
      • Wolsztyn
      • Złotów
    • Gniezno
    • Jarocin
    • Koło
    • Kościan
    • Krotoszyn
    • Ostrów Wlkp.
    • Piła
    • Rawicz
    • Śrem
    • Środa Wlkp.
    • Turek
    • Wągrowiec
    • Września
    • Wschowa
Reading: To już pewne. Od stycznia drastyczna podwyżka mandatów. Najwyższy to 5 tys. zł
Udostępnij
Wielkopolska 112Wielkopolska 112
Font ResizerAa
Search
Follow US
© 2022 Foxiz News Network. Ruby Design Company. All Rights Reserved.
Wielkopolska 112 > Z kraju > To już pewne. Od stycznia drastyczna podwyżka mandatów. Najwyższy to 5 tys. zł
Z kraju

To już pewne. Od stycznia drastyczna podwyżka mandatów. Najwyższy to 5 tys. zł

Ostatnia aktualizacja 2 grudnia 2021 18:05
Opublikowano 2 grudnia 2021
Udostępnij
Udostępnij

Sejm zagłosował za podwyżką mandatów. Nowy taryfikator, który wjedzie od stycznia 2022 r. zrujnuje portfele piratów drogowych.

Od stycznia najwyższy mandat, jaki będzie mógł nałożyć policjant wyniesie już 5 tys. zł (obecnie 1 tys. zł). Kiedy sprawa zostanie skierowana przez policję do sądy, to grzywna dla kierowcy sięgnie nawet 30 tys. zł.

Mandat nie mniejszy niż 1 tys. zł dostanie osoba jadąca pijana rowerem oraz za jazdę bez uprawnień.

- Reklama -

Mandat nie mniejszy niż 1,5 tys. zł zapłaci sprawca kolizji, kierowca który nie ustąpi pierwszeństwa pieszemu na pasach, jadący po chodniku oraz przejściu dla pieszych.

Za prowadzenie samochodu po pijanemu będzie mandat nie niższy niż 2,5 tys. zł

Udostępnij ten artykuł
Facebook Email Copy Link
Udostępnij
Poprzedni artykuł Cztery noworodki zakażone koronawirusem. Są w ciężkim stanie pod respiratorami
Następny artykuł Zginęli w makabrycznym wypadku. W całej Polsce oddano im hołd (WIDEO)
- Reklama -

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Zaginiona mieszkanka Chorzemina odnaleziona

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 43-letniej Agnieszki z Chorzemina. Została odnaleziona

0 min czytania
Zaginęła Agnieszka Kaczmarek z Chorzemina

Policjanci poszukują zaginionej mieszkanki Chorzemina, Agnieszki Kaczmarek lat 42. Kobieta mierzy 160…

1 min czytania

Może Ciebie zainteresować

Z kraju

Miała być miłość z amerykańską żołnierką. Została tylko spora strata

Ofiarą oszustki podającą się za amerykańską żołnierkę padł 27-latek. Mężczyzna po kilkudniowej internetowej znajomości uwierzył, że kobieta wysłała mu paczkę…

1 min czytania
Z kraju

Przerażający widok. Auto wbiło się w drzewa. Kierowca zginął na miejscu (ZDJĘCIA)

W godzinach porannych doszło do śmiertelnego wypadku na drodze wojewódzkiej DW 677 na wysokości miejscowości Stare Konopki, gm. Śniadowo, pow.…

1 min czytania
Z kraju

Potworny wypadek. Auto rozpadło się na pół. Cud, że nikt nie zginął (ZDJĘCIA)

Jedno auto rozpadło się na pół, drugie leżało na boku. Jednym z aut podróżowała rodzina. To cud, że nikt nie…

1 min czytania
Z kraju

Kupiła truskawki w Zielonej Górze. W domu się przeraziła (ZDJĘCIE CZYTELNIKA)

Nasza czytelniczka kupiła kobiałkę truskawek w Zielonej Górze. Kiedy w domu przesypała truskawki do talerza przeraziła się tym co zobaczyła.…

1 min czytania
Wielkopolska 112

© 2025 – Wielkopolska 112, Wszelkie prawa zastrzeżone | hvln.pl

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?