Reklama samochody.pl

To była bardzo nietypowa interwencja drogówki. Pomogli łabędziom z małymi (FILM)

Policjanci ruchu drogowego z Kościana, w miejscowości Racot napotkali nietypowych gości, którzy wstrzymali ruch na drodze. To para łabędzi wraz ze swoimi młodymi postanowiła wybrać się na spacer. Policjanci zadbali, aby ptasia rodzina bezpiecznie dotarła do stawu.

W sobotę, 28 maja, około godziny 13:00, podczas patrolu miejscowości Racot, na ul. Dworcowej policjanci ruchu drogowego zauważyli dwa łabędzie z młodymi, które znajdowały się na środku drogi.

Funkcjonariusze postanowili podejść do rodziny łabędzi i nakierować ptaki tak, aby zeszły z jezdni i dotarły bezpiecznie na drugą stronę.

Nie było to jednak łatwe, początkowo samiec chronił potomstwo i nie współpracował z policjantami. Funkcjonariusze wstrzymali ostatecznie ruch i zastawili radiowozem pas, na którym znajdowały się łabędzie. Po pewnym czasie rodzina dwóch dorosłych i sześciu małych łabędzi znalazła się w bezpiecznym miejscu i dotarła do pobliskiego stawu.

To nie pierwsza nietypowa interwencja policjantów z udziałem łabędzi. We wrześniu 2020r. łabędź spacerował po ulicy Gostyńskiej w Kościanie oraz na rondzie w Kiełczewie. Wtedy dzięki policjantom nie doszło do niebezpiecznego zdarzenia z jego udziałem.

Poprzedni artykułJechał audi z prędkością 148 km/h przez miejscowość
Następny artykułZderzenie dwóch pojazdów w Granowie