Dwa wypadki na drodze ekspresowej S5. W jednym z nich kierująca była pijana

Do dwóch wypadków doszło w sobotę na drodze ekspresowej S5 w powiecie kościańskim. Z negatywnej strony pokazało się kilku kierowców, którzy stojąc w korku postanowili zawrócić i jechać pod prąd.

Wszystko wydarzyło się 1 lipca około godziny 11:00. Wówczas to kościańskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku pomiędzy węzłami Kościan Południe i Kościan Północ, na jezdni w kierunku Poznania.

21-letni kierujący z gminy Mosina kierując pojazdem Volkswagen Crafter wykonał nieprawidłowy manewr omijania prawdopodobnie stojącego pojazdu marki Renault wraz z przyczepka z łodzią pontonowa na przyczepce. Z informacji na miejscu wynika że kierujący w chwili zdarzenia miał być poza pojazdem mówi dla portalu wlkp112.pl Jarosław Lemański, rzecznik kościańskiej policji Obydwoje uczestników zostało zebranych do szpitala. Postępowanie wyjaśniające prowadzi KPP Kościan dodaje Lemański

Gdy na drodze ekspresowej tworzył się korek doszło do drugiego zdarzenia. Dziś już wiadomo, że kierująca była pod wpływem alkoholu.

29-latka mieszkanka Wrocławia kierując pojazdem marki peugeot nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzyła w tył pojazdu marki skoda, którym kierował 49 latek również mieszkaniec Wrocławia mówi dla portalu wlkp112.pl Jarosław Lemański, rzecznik kościańskiej policji  Ponadto 29-latka kierowała w stanie nietrzeźwości tj. 0.65 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano prawo jazdy. Nikt nie został ranny – dodaje Lemański 

Foto. Piotr Pewiński ekoscian.eu

Poprzedni artykułPotworny wypadek. Skoda rozerwana na kawałki po zderzeniu z radiowozem. Nie żyje 25-latek (ZDJĘCIA)
Następny artykułZwierzęta zginęły w płomieniach. Dramatyczny pożar budynku gospodarczego (zdjęcia)