To bestie, a nie ludzie. W okrutny sposób skatowali lisa i utopili w rzece (FILM)

O losie mężczyzn zdecyduje sąd. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu w Dobrzejewicach zatrzymali dwóch mężczyzn, który w okrutny sposób zabili lisa. Mężczyźni najpierw wielokrotnie go uderzali, a potem utopili w rzece. Konające zwierzę zauważyły przechodzące nieopodal kobiety, które zaalarmowały policję. 65-latek i jego 56-letni kolega usłyszeli już zarzut. Grozi im kara do 5 lat wiezienia.

Spacerujące w okolicy Strugi Lubickiej kobiety zauważyły makabryczny widok. Dwóch mężczyzn brutalnie zabiło lisa. Mężczyźni odchodzili, usprawiedliwili się mówiąc, że… to był tylko lis.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Funkcjonariusze wykonali oględziny, przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady i dowody. Krótko potem policjanci wpadli na trop jednego ze sprawców. 65-letni mieszkaniec gminy Lubicz został zatrzymany w swoim domu. Mężczyzna trafił prosto do policyjnej celi.

W piątek, 8 września, w ręce policjantów wpadł drugi z sadystów. 56-latek siedział za kierownicą osobowego seata. Był pijany. Wydmuchał ponad promil alkoholu. Stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu.

Ustalono, że obaj mężczyźni najpierw katowali lisa. Udręczone zwierzę utopili w rzece. Obaj sadyści usłyszeli zarzut uśmiercenia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Przyznali się do popełnienia przestępstwa. 65-latek trafił pod policyjny dozór oraz wpłacił poręczenie majątkowe.

56-latek dodatkowo odpowie za kierowanie po pijanemu. On również trafił po policyjny dozór i wpłacił poręczenie majątkowe.

O losie mężczyzn zdecyduje sąd. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Poprzedni artykułPiorun uderzył w dom. Budynek płonie
Następny artykułPijana mieszkanka Gniezna jechała przez las. Tego się tam nie spodziewała