Reklama Toyota

Tlenek węgla śmiertelnie zaatakował. Starszy mężczyzna zmarł (ZDJĘCIA)

Tlenek węgla śmiertelnie zaatakował
Do tragedii doszło w budynku, przy ulicy Klasztornej w Koźminie Wielkopolskim. Starszy mężczyzna zatruł się tlenkiem węgla. Zmarł na miejscu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę do południa. Na miejsce zadysponowane zostały łącznie trzy zastępy: dwa z miejscowej komendy PSP i jednostka OSP – powiedział st. kp. Tomasz Patryas, oficer prasowy PSP w Krotoszynie.

– Na miejscu strażacy ustalili, że w mieszkaniu znajdują się dwie nieprzytomne osoby. Jak się później okazało druga osoba to zgłaszający zdarzenie, który po zaalarmowaniu służb sam przystąpił do udzielania pomocy koledze, ale z uwagi na wysoki poziom tlenku węgla (czadu) w pomieszczeniu stracił przytomność – informuje oficer prasowy.

Strażacy ewakuowali na zewnątrz dwóch nieprzytomnych mężczyzn. Jeden z nich – starszy mężczyzna – nie miał funkcji życiowych natomiast druga – znajomy, który odwiedził kolegę – po podaniu tlenu odzyskał przytomność.

– Strażacy stwierdzili brak funkcji życiowych i przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Niestety wspólne starania strażaków i medyków nie przyniosły zamierzonych rezultatów, mężczyzna poniósł śmierć – dodaje oficer Patryas.

66-teni mieszkaniec Koźmina Wielkopolskiego zmarł na miejscu. Na szczęście jego koledze w porę uzyskał pomoc i jego życiu nie grozi niebezpieczeństwo.

Poprzedni artykułŚmiertelny wypadek. Audi uderzyło w drzewo z taką siłą, że z auta wypadł silnik (ZDJĘCIA)
Następny artykułW Lesznie miał swoich przyjaciół. Zginął przy wysadzaniu mostu