Ten kierowca złamał niemal wszystkie poważne zakazy i przepisy

Policjanci z Jastrowia zatrzymani do kontroli drogowej kierowcę, który nie miał uprawnień do kierowania. W trakcie kontroli okazało się, że ma również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, kieruje pod wpływem środków odurzających oraz w kieszeni schował amfetaminę. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd

W niedzielę, 14 maja, krótko po godzinie 17.00, policjanci z komisariatu w Jastrowiu, na terenie gminy Jastrowie, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem, który według ich wiedzy nie miał uprawnień do kierowania.

Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach potwierdzono, że kierujący nie posiada uprawnień oraz ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zatrzymany 20-latek w trakcie przeprowadzania kontroli był pobudzony i zachowywał się w sposób, który sugerował mundurowym, że może znajdować się pod wpływem substancji zabronionych.

Przeprowadzone badanie potwierdziło, że kierował pod wpływem środków psychoaktywnych, a dalsze czynności wykazały, że posiadał przy sobie amfetaminę o wadze blisko 2 gramów.

Nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymano. Usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu pod wpływem środka odurzającego, niestosowania się do orzeczonych środków karnych oraz posiadania środków odurzających.

W trakcie przesłuchania przyznał się do popełnienia przestępstw, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Poprzedni artykułPijany kierowca autokarem przyjechał po dzieci. Miał je zawieźć na wycieczkę
Następny artykułKoszmar. Bezduszny 45-latek zastrzelił psa z wiatrówki