Reklama Toyota

Pijany kierowca autokarem przyjechał po dzieci. Miał je zawieźć na wycieczkę

W środę, 17 maja, około godziny 5 rano policjanci pojechali do Łekna. Tam spod szkoły miała wyruszyć wycieczka dzieci szkolnych do Kołobrzegu. Niestety nie wyjechał.

Rodzice aby mieć pewność że z autokarem i kierowcą jest wszystko w porządku, poprosili policjantów o kontrolę. Problem pojawił się podczas badania trzeźwości kierowcy. Mężczyzna zdawał się nie być wypoczęty, a z pewnością nie był trzeźwy. W chwili badania około 5:25 urządzenie wykazało w organizmie kierowcy około 0,4 promila alkoholu.

Znajdujący się w stanie po użyciu alkoholu 64-letni mężczyzna już godzinę przed badaniem był w drodze, gdyż do Łekna przyjechał z siedziby firmy w woj. kujawsko-pomorskim, policjantom tłumaczył, że dzień wcześniej wieczorem wypił jedno piwo.

W dalszą drogę pojechał już z policjantami na komendę w Wągrowcu, aby przeprowadzić kolejne badania.

Wkrótce na miejscu odjazdu pojawił się trzeźwy kierowca, z którym dzieci mogły wyruszyć w trasę.

Apelujemy, aby w przypadku jakichkolwiek podejrzeń co do stanu kierowcy, zadzwonić do dyżurnego jednostki i poprosić o kontrolę.

Taką kontrolę jednak najlepiej umówić odpowiednio wcześniej, wysyłając maila na adres dyzurny.wagrowiec@po.policja.gov.pl

Kilkudniowe wyprzedzenie pozwoli odpowiednio zaplanować służbę a mail powinien zawierać datę, godzinę i miejsce odjazdu i kontakt do organizatora/zgłaszającego wraz z numerem telefonu.

Poprzedni artykułGroźne potrącenie w Kaliszu koło straży pożarnej
Następny artykułTen kierowca złamał niemal wszystkie poważne zakazy i przepisy