Tego się nikt nie spodziewał. Skończył praktyki a potem… okradł piekarnię

Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego, który włamał się do biura piekarni skąd ukradł metalową kasetkę z pieniędzmi. Doskonale wiedział gdzie jej szukać, wcześniej odbywał tam praktyki zawodowe. Policjanci odzyskali całość skradzionego mienia.

W środę 11 stycznia 2023 roku doszło do włamania do biura piekarni w Gostyniu. Z wnętrza została skradziona metalowa kasetka z pieniędzmi o różnych nominałach. Sprawca dostał się do pomieszczenia wybijając szybę w oknie. Łączna wartość strat wyniosła 10 tys. zł.

Ustalenie kto stoi za sprawą włamania zajęło kryminalnym zaledwie 3 dni. Już w piątek 13 stycznia zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego. Okazało się, że nastolatek doskonale znał pomieszczenia piekarni do której się włamał, wcześniej odbywał tam praktyki zawodowe.

Z biura ukradł metalową kasetkę z pieniędzmi, którą następnie ukrył w krzakach na jednym z osiedli. Gdy kryminalni zapukali do jego domu od razu przyznał się do winy i wskazał miejsce, w którym ukrył pieniądze.

Pokrzywdzony odzyskał swoje mienie, a 18-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Teraz grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułHandlowała różnymi alkoholami na lewo. Miała 27 rodzajów do wyboru
Następny artykułWyszedł z więzienia i znowu tam wróci