Reklama Toyota

Takiej Żabki jeszcze nie było. Otwarto pierwszy w Polsce sklep bez obsługi i kas

Ze sklepu skorzystają osoby, które mają aplikację Żappka z aktywną usługą Żappka Pay

Pierwszy w Polsce Żappka Store został otarty na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Działa od poniedziałku, 14 czerwca. W sklepie nie ma kas ani obsługi.

Żappka Store to sklep, który powstał w odpowiedzi na lokalizacje, w których nie ma możliwości otwarcia standardowego sklepu.

Działa w oparciu o najnowsze technologie, takie jak zaawansowane modele przetwarzania obrazu przy wykorzystaniu algorytmów sztucznej inteligencji do obsługi klienta. Wykorzystuje również inteligentne rozwiązania do zarządzania zasilaniem, bezpieczeństwem oraz  dostępnością sklepu.

Ze sklepu skorzystają osoby, które mają aplikację Żappka z aktywną usługą Żappka Pay. Wybierają towar z półek. Przed wejściem do Żappka Store aplikacja wygeneruje jednorazowy, przypisany do punktu kod QR, który trzeba zeskanować na czytniku przy drzwiach. Po zeskanowaniu kodu drzwi otworzą się automatycznie.

W środku zrobimy zakupy, które zajmą tylko chwilę. Weźmiemy z półki wybrane w aplikacji produkty i wyjdziemy. System kamer rozpozna produkty zabrane z półek, podliczy je i sfinalizuje płatność.

Początkowo w sklepie znajdziemy ponad 300 produktów. To m.in. słodycze, przekąski, dania gotowe, a także napoje (w tym kawa z ekspresu). W sklepie będzie mogła przebywać jedna osoba. Po poluzowaniu obostrzeń pandemicznych liczba zostanie zwiększona

Kolejny nowoczesny sklep żabki zostanie otwarty w Warszawie.

Poprzedni artykułZerwała się winda. W środku byli pracownicy. Na miejscu wylądował śmigłowiec LPR
Następny artykułPolicyjny pościg przez trzy powiaty za 19-latkiem w BMW