Reklama Toyota

Policyjny pościg przez trzy powiaty za 19-latkiem w BMW

Fot. KMP Leszno

Na terenie trzech powiatów trwał policyjny pościg za kierowcą bmw. Młody mężczyzna uciekał z Trzebin w kierunku Wschowy, a później powiatu górowskiego. Jechał z dużą prędkością, stwarzając ogromne zagrożenie dla innych kierowców, których zmuszał do zjeżdżania na pobocze. Na polnej drodze stracił panowanie nad autem i wjechał do rowu. Uciekł pieszo, ale po kilku godzinach został zatrzymany. 

Wszystko zaczęło się właśnie w Trzebinach, gdzie po godz. 22.00 interweniowali dzielnicowi ze Święciechowy. Mieszkańcy skarżyli się na hałasy na placu zabaw. Funkcjonariusze skontrolowali przebywającą tam młodzież, zainteresowali się też zaparkowanym w pobliżu bmw, do którego żadna z obecnych tam osób się nie przyznała. Kiedy okazało się, że numery rejestracyjne auta nie zgadzają się z marką pojazdu jeden z młodych mężczyzn wsiadł do auta i odjechał w kierunku Wschowy. Funkcjonariusze ruszyli za nim, ale nie reagował na sygnały wzywające do zatrzymania. – Kierowca bmw jechał z dużą prędkością, wyprzedzał inne pojazdy, zmuszając innych kierowców do zjeżdżania na pobocze, nie stosował się do żadnych ograniczeń i znaków drogowych – opisuje Monika Żymełka, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Pościg przebiegał na terenie trzech powiatów, z czasem głównie drogami gruntowymi, włączyli się do niego policjanci z Leszna i Góry.
Ostatecznie kierowca bmw wjechał do rowu i uciekł pieszo. Został zatrzymany kilka godzin później na stacji paliw w gm. Rydzyna. – To 19-letni mieszkaniec gm. Krzemieniewo. Podczas legitymowania podał jednak policjantom błędne dane dotyczące tożsamości, miał też przy sobie narkotyki – dodaje Żymełka.
Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Obecnie trwa jeszcze gromadzenie materiału dowodowego w tej sprawie. Na pewno 19-latek usłyszy zarzut niezatrzymania się do policyjnej kontroli i posiadania narkotyków, a także wykroczenia kierowania pojazdem bez uprawnień i wprowadzenia w błąd policjantów co do swojej tożsamości.
źródło: Radio Elka Leszno 
Poprzedni artykułTakiej Żabki jeszcze nie było. Otwarto pierwszy w Polsce sklep bez obsługi i kas
Następny artykułPożar biomasy w nadleśnictwie Sarbia. W akcji samolot gaśniczy Dromader (ZDJĘCIA)