Reklama samochody.pl

Tak nienawidził byłego teścia, że 10 razy złośliwie zniszczył jego grób. Wpadł podczas zasadzki na cmentarzu

Osiem lat więzienia grozi 50-letniemu mężczyźnie, który wiele razy znieważył nagrobek swojego byłego teścia. Z czystej złośliwości oblewał nagrobek różnymi substancjami.

Inowrocławska policja w sierpniu br. została powiadomiona o znieważeniu miejsca spoczynku na jednym z cmentarzy w mieście. W sprawie prowadzone było postępowanie, które miało na celu ustalenie okoliczności oraz wandala, który to zrobił.

Kryminalni ustalili, że akty wandalizmu powtarzały się systematycznie, a grób był oblewany farbą, woskiem, a nawet zaprawą. Sprawca umieszczał na nagrobku obraźliwe napisy. Policjanci zaczęli podejrzewać, że związek ze sprawą może mieć ktoś znany zmarłemu i jego rodzinie. Nie mylili się. Idąc tym tropem namierzyli… byłego zięcia.

We wtorek, 17 listopada, na cmentarzu nocną została urządzona zasadzka. Zaskoczony mężczyzna wpadł w ręce kryminalnych na gorącym uczynku. 50-latek z cmentarza trafiły do policyjnej celi.

Policjanci zebrali dowody na to, że mężczyzna od sierpnia br. niszczył nagrobek 10 razy. 50-latek zarzuty uszkodzenia i znieważeniami miejsca pochówku oraz gróźb wobec swojej byłej żony.

To nie wszystko. Kryminalni podjęli ponownie umorzoną w ubiegłym roku sprawę, kiedy dochodziło do niszczenia tego samego miejsca pochówku, a nawet do poodrywania elementów nagrobka. Funkcjonariusze udowodnili, że to również robota 50-latka.

Materiał dowodowy skutkował skierowaniem sądu wnioskiem o tymczasowe aresztowanie złośliwego wandala. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.

Poprzedni artykułWiózł koparkę na lawecie. Zahaczył o wiadukt w Poznaniu
Następny artykułPijany szaleniec na motorze uciekał policji z prędkością 200 km/h. Na koniec wylądował w polu (FILM)