Reklama samochody.pl

Ceny jak z kosmosu papieru toaletowego w sklepach

Za opakowanie 12 rolek trzeba zapłacić nawet ponad 30 złotych!

Sytuacji na rynku papieru toaletowego przyjrzał się branżowy portal wiadomoscihandlowe.pl i wnioski są zaskakujące. W ciągu roku papier toaletowy w Polsce podrożał o mniej więcej 50 procent, a ręczniki papierowe o nawet 60 procent. Powód? Przerwane łańcuchy dostaw ze względu na wojnę w Ukrainie i sankcje nałożone na Rosję, a także podwyżki cen gazu czy produktów chemicznych niezbędnych do wytworzenia papieru.

Ceny? Szokują. W warszawskich sklepach 12 rolek papieru toaletowego potrafi kosztować nawet 33 złote. Jeszcze drożej jest w internecie, gdzie nowość Velvet kosztuje prawie 40 złotych za 12 rolek. Ale drożej jest także w dyskontach. Jak podaje branżowy portal papier Queen Biały 8 rolek jeszcze w 2020 roku kosztował 2,99 zł za sztukę przy zakupie dwóch opakowań. Dziś kosztuje 7,49 zł.

Coraz częściej dochodzi też do zmniejszania opakowań przez producentów. Przykładem jest papier Velvet Excellence dotychczas sprzedawany w opakowaniach po 10 rolek, a dziś dostępny w opakowaniu z 9 rolkami przy tej samej lub zbliżonej cenie.

 

🔖 Źródło.epoznan.pl

Poprzedni artykułW dorosłość z zarzutami. 17-latek dokonał aż dziewięciu kradzieży
Następny artykułTragedia. Młody mężczyzna wyskoczył przez okno. Zginął na miejscu