Szczyt ignorancji. Usłyszał wyrok za jazdę bez uprawnień i… spod sądu odjechał samochodem

Szamotuły. Czujny Specjalista z Zespołu ds. Wykroczeń zauważył, że 26-latek który właśnie usłyszał wyrok w sprawie kierowania bez uprawnień, ponownie zignorował przepisy i odjechał z sądu kierując samochodem. Mężczyzna został zatrzymany. Za swoje zachowanie ponownie stanie przed sądem.

We wtorek, 16 kwietnia, Specjalista z Zespołu Wykroczeń uczestniczył w charakterze oskarżyciela publicznego w rozprawie sądowej w sprawie skierowanego wniosku o ukaranie. Z zebranych przez policję dowodów wynikało, iż 26-latek w ubiegłym roku kierował samochodem bez uprawnień, a samochód którym jechał był niedopuszczony do ruchu.

Sąd ukarał 26-latka grzywną w wysokości 1600 zł oraz zastosował zakaz kierowania pojazdami na pół roku. Wyrok w tej sprawie nie jest jeszcze prawomocny.

Policjant, który uczestniczył w rozprawie, wracając pieszo z sądu do komendy zauważył, że 26-latek spod sądu odjeżdża volkswagenem golfem. Mężczyzna najwyraźniej nie przejął się wyrokiem sądu i ponownie kierował samochodem pomimo braku uprawnień.

Z uwagi na fakt, iż funkcjonariusz nie przyjechał na rozprawę radiowozem i nie miał możliwości dogonienia sprawcy wykroczenia, natychmiast za pośrednictwem dyżurnego poinformował policjantów, którzy pełnili służbę w patrolu zmotoryzowanym.

26-latkowi po raz kolejny nie udało się uniknąć spotkania z policjantami. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Kolejny raz kierował samochodem bez uprawnień. Co więcej, po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości na jaw wyszło, że miał 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Mundurowi udaremnili mu dalszą jazdę. Policjanci wszczęli postępowanie w sprawie o wykroczenia. Również w tym przypadku, wobec mężczyzny zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Grozić mu może kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 zł za kierowanie pojazdem bez uprawnień, oraz nie mniejszej 2500 zł za kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu.

Dodatkowo musi się liczyć z możliwością przedłużenia zakazu kierowania pojazdami, a kierowanie samochodem po uprawomocnieniu się takiego wyroku stanowić już będzie nie wykroczenie, a przestępstwo.

Poprzedni artykułDramatyczna walka o życie. Kierowca audi dostał zawału, wypadł z drogi uderzając w ścianę sklepu (FILM)
Następny artykułTragedia. Nie żyje 15-letnia dziewczynka potrącona przez tramwaj