Reklama samochody.pl

Strażacy z powiatu kościańskiego proszą o pomoc

Została wznowiona zrzutka na pralke i środki chemiczne dla strażaków z powiatu kościańskiego. Zbiórka została założona w listopadzie 2019 roku i jak narazie zostało uzbierane 3.511 tyś. zł.

Strażacy każdego roku uczestniczą w kilkudziesięciu akcjach – od wypadków po pożary…

Najniebezpieczniejsze zdarzenia to te, gdzie do czynienia mają ze środkami chemicznymi, odpadami niebezpiecznymi…

Strażacy z jednostek ochotniczych z terenu powiatu kościańskiego to grupa osób, która z narażeniem własnego życia i zdrowia każdego roku bierze udział w kilkuset akcjach na terenie całego powiatu i województwa. Ich zaangażowanie i poświęcenie niejednokrotnie jest docenianie przez mieszkańców.

W ciągu roku, tylko jednostka OSP Czempiń wyjeżdża alarmowo około 150 razy, czyli praktycznie co drugi dzień. Jak pewnie nie trudno się domyślić akcje są zróżnicowane – od wypadków drogowych po pożary zakładów utylizacji odpadów. Wszystkie te działania powodują, że strażacy narażeni są na działanie niebezpiecznych substancji chemicznych, które pojawiają się w czasie pożarów a podczas wypadków mają do czynienia z krwią poszkodowanych. To wszystko osadza się na mundurach i jest bardzo trudne do wyczyszczenia i usunięcia. Po zebraniu pieniędzy i zakupu sprzętu będzie on zamontowany w jednosce Osp Czempiń.

Poniżej link do zrzutki.

https://zrzutka.pl/tzsgzs

 

Źródło Kościan112

Poprzedni artykułWypadek z udziałem ciężarówki i motocykla. Motocyklista był pod wpływem alkoholu
Następny artykułPożar ściółki w lesie. W akcji 4 zastępy straży