Reklama Toyota

Strażacy z OSP Śmigiel przygotowali atrakcje dla zwycięzców „Aukcji dla Przemka” (ZDJĘCIA)

Akcja ratunkowa topielca, wydobywanie poszkodowanych w wypadku komunikacyjnych, przywracanie czynności życiowych – to atrakcje, które przygotowali strażacy z OSP ŚMIGIEL dla zwycięzców ,,Aukcji Dla Przemka,, nie zabrakło też tortu urodzinowego.

Ten wspaniały i niezapomniany dzień zaczął się od pobytu na złomowisku w Śmiglu, druhowie pokazali uczestnikom jak działa sprzęt hydrauliczny oraz jak odbywa się akcja ratunkowa w wypadkach komunikacyjnych, było cięcie samochodu omawianie wykonywanych czynności przez strażaków. Następnie udaliśmy się na słodki poczęstunek, który dla Przemka był cudowną niespodzianką, strażacy OSP Śmigiel jak i nasi zwycięzcy licytacji zaśpiewali sto lat oraz wręczyli upominki z okazji jego 46 urodzin!
Po poczęstunku zaprezentowano uczestnikom Kwalifikowana Pierwsza Pomoc, ubranie specjalne, czyli nomex ( każdy odważny mógł założyć taki strój ) oraz zabrali na przejażdżkę ciężkim wozem strażackim. Niedługo po tym uczestnicy udali się na Nowy Dębiec, gdzie każdy z zwycięzców mógł popływać łodzią wraz z sternikiem. Cały dzień przyniósł uśmiech na twarzy dziecia oraz starszym uczestnikom tej wspaniałej zamiany w strażaków.

Przypominamy, że Grupa powstała by pomóc Panu Przemkowi w rehabilitacji po ciężkiej chorobie jaką był złośliwy rak mózgu w 2013 roku. Od tamtego czasu poruszał się na wózku inwalidzkim i rehabilitacja potrzebna jest cały czas by mógł stanąć na własnych nogach. Pan Przemek już porusza się o kulach i mamy nadzieję, że za jakiś czas będzie w znacznym lub całkowitym stopniu mógł radzić sobie bez wózka. Kwota, która została zebrana dzięki tej inicjatywie na pomoc dla Przemka to 10.632 zł. Dlatego zwycięscy licytacji: Grupa – Dajmy pomoc ludziom w potrzebie i Krzysztof Furmaniak postanowili zaprosić na dzień ze strażakami właśnie Przemka by mógł miło spędzić czas z organizatorami licytacji ale też z wszystkim zwycięzcami i ich rodzinami oraz Strażakami.

Więcej zdjęć u kolegów z Kościan112

Poprzedni artykułPolicyjny pościg za pijanym kierowcą
Następny artykułStrażak ochotnik z Opalenicy ratował ludzi w drodze na wakacje (ZDJĘCIA)