Była pijana i uderzyła w policyjny radiowóz. Kobieta miała ponad 2 promile alkoholu (zdjęcia)

Nieodpowiedzialna kobieta, która wsiadła za kierownice na podwójnym gazie straciła już prawo jazdy. Do zdarzenia doszło w powiecie kościańskim. 

Mając ponad dwa promile alkoholu kobieta postanowiła wybrać się w podróż samochodem. Wszystko było by dobrze, gdyby nie kolizja z…policyjnym radiowozem. Wszystko wydarzyło się w miejscowości Śmigiel, w środę 22 marca około godziny 11:25.

  • Całe zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Matejki. Wówczas to w policyjny radiowóz nagle huknął w prawy bok radiowozu uderzył pojazd marki Citroen C3, poruszający się od strony ul. Kilińskiego.

Na miejscu zostały wykonane czynności pod nadzorem naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego. Jak ustalono, 68-letnia mieszkanka gm. Śmigiel, kierując pojazdem Citroen nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie odniósł obrażeń – informuje portal wlkp112.pl Jarosław Lemański z kościańskiej policji

Całe zdarzenie zakończyłoby się jedynie ukaraniem kierującej mandatem karnym, lecz nie w tym przypadku. U kobiety badanie trzeźwości wykazało 2,1 promila alkoholu w organizmie. Żadne tłumaczenia nie są w stanie usprawiedliwić jej zachowania. Straciła już prawo jazdy, teraz stanie przed sądem – dodaje Lemański

foto. KPP Kościan

Poprzedni artykuł10-latka potrzebowała pomocy. Wezwano śmigłowiec LPR
Następny artykułTragiczny pożar domu. Nie żyje jedna osoba