Reklama Toyota

Strażacy uratowali krowę, która wpadła do zbiornika na gnojownice

1 lutego2022roku przed godziną ósmą Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało informację przez CPR, że w miejscowości Grabówka krowa wpadła do zbiornika na gnojowicę.

Zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo -Gaśniczej PSP z Chodzieży oraz OSP KSRG Wyszyny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej stwierdzono, że krowa wpadła do pustego podziemnego zbiornika na gnojowicę zlokalizowanego na zewnątrz za budynkiem inwentarskim.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ustalono, że krowa ważąca około 500kg wpadła do zbiornika przez niezabezpieczony otwór.

Z uwagi na niewielki otworów w porównaniu do gabarytów krowy, strażacy musieli w pierwszej kolejności powiększyć otwór w zbiorniku, a następnie przy pomocy pasów i ładowarki teleskopowej należącej do sąsiada wydostali krowę na zewnątrz, gdzie przejął ją właściciel. KDR z PSP, właściciel gospodarstwa i przedstawiciele UMiG Budzyń skontaktowali się z kilkoma weterynarzami z prośbą o niezwłoczne przybycie na miejsce zdarzenia –weterynarz dojechał w trakcie działań ratowniczych.

Właściciela pouczono o konieczności zabezpieczenia otworu. W działaniach trwających dwie godziny brało udział 5zastępówstraży pożarnej w sile 12strażaków.

Opracowanie :mł. bryg. Leszek Naranowicz.
Zdjęcia: mł. kpt. Tomasz Sworowski.
Poprzedni artykułBardzo poważny wypadek w kierunku Gradowic. Jedna osoba ranna. Służby na miejscu
Następny artykułStraszne. Myśliwy został postrzelony w brzuch. Zginął na miejscu