Reklama Toyota

Strażacy otrzymają wkrótce legitymacje służbowe według nowego wzoru. Podpisano umowę

8 sierpnia 2022 r. komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak podpisał umowę z firmą UNICARD S.A., na dostawę legitymacji służbowych dla strażaków PSP. Dostawca został wyłoniony w drodze przetargu i zgodnie z podpisanym dokumentem nowe legitymacje trafią do Państwowej Straży Pożarnej w ciągu 120 dni.

Umowa dotyczy legitymacji według nowego standardu i wzoru wprowadzonego rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych i administracji z dnia 28 września 2021 r. w sprawie legitymacji służbowej strażaka Państwowej Straży Pożarnej (Dz.U. 2021 poz. 1776).
Wzór ten, podobnie jak wzory legitymacji funkcjonariuszy innych służb resortu spraw wewnętrznych, ma postać karty z tworzywa sztucznego w formacie ID-1. W jej strukturę wbudowany zostanie układ elektroniczny (chip) w technologii zdalnej identyfikacji radiowej RFID (Radio-Frequency Identification). Pozwoli to w przyszłości zredukować liczbę różnego rodzaju nośników wykorzystywanych w jednostkach organizacyjnych PSP, np. na potrzeby systemów kontroli dostępu, rejestracji czasu służby, autoryzacji w systemach depozytorów kluczy czy dostępu do systemów informatycznych.

Grafika legitymacji zgodnie z rozporządzeniem:

 

Poprzedni artykułWypadek. Zderzenie trzech pojazdów. Dwie osoby ranne (ZDJĘCIA)
Następny artykułMisja Francja. Wielkopolscy strażacy również udają się na pomoc Francji