Reklama samochody.pl

Straszne zabójstwo. 22-letni wnuk zamordował babcię i wujka

Ciała znaleziono w jednym z mieszkań w Stołężynie.

W środę, 27 lipca, popołudniu policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu Nakielskiego. Zamordował kobietę oraz jej syna. Usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

W środę około godziny 11:10 policjanci dostali zawiadomienie od operatora numeru alarmowego 112 o odnalezieniu ciał 75-letniej kobiety i jej 49-letniego syna. Ciała znaleziono w jednym z mieszkań w Stołężynie. Policję na miejsce wezwał jeden z członków rodziny. To on znalazł ciała swojego brata i matki.

To było brutalne morderstwo

Policjanci przybyli na miejsce szybko ustalili, że obie osoby zostały brutalnie zamordowane. Natychmiast ruszyły poszukiwania mordercy. Na miejsce dojechała wysłana grupa dochodzeniowo-śledcza, wsparta funkcjonariuszami z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz prokurator. Zabezpieczono ślady, które pozwoliłyby na ustalenie dokładnego przebiegu zdarzenia i przyczyny śmierci kobiety i jej syna.

Morderca to wnuk ofiary

Jednocześnie wągrowieccy funkcjonariusze podjęli współpracę z policjantami Komisariatu Policji w Kcyni, ponieważ pojawiły się fakty które mogły wskazywać na potencjalnego sprawcę zabójstwa.

Dalsze czynności naprowadziły policjantów na 22-letniego mieszkańca gminy Kcynia, bratanka i wnuka ofiary.

Grozi mu dożywocie

Zebrane dowody dały podstawę do zatrzymania mężczyzny. Wczoraj popołudniu został on zatrzymany w Żninie i doprowadzony do wągrowieckiej komendy. Dalsze czynności pozwoliły na ustalenie przebiegu zdarzeń i postawienie zarzutu podwójnego zabójstwa.

Mężczyzna złożył wyjaśnienia pokrywające się z ustaleniami śledczych. Teraz grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Poprzedni artykułSpłonęło 6 hektarów zboża na pniu oraz baloty (ZDJĘCIA)
Następny artykułCzołowe zderzenie dwóch pojazdów.W jednym z nich podróżowała dwójka dzieci (ZDJĘCIA)