Straszne sceny na ulicy. Młoda kobieta uderzyła głową o asfalt. Zginęła na miejscu (zdjęcia)

Panki w powiecie kłobuckim (woj.śląskie), województwo śląskie. Nie żyje 42-latka!

Kłobuccy śledczy wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w niedzielę, 21 maja w Pankach. O godzinie 11:25 oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Powstańców Śląskich w tej miejscowości.

Na miejsce skierowano policjantów z komisariatu w Krzepicach oraz z kłobuckiej drogówki, którzy potwierdzili zgłoszenie. Kobucka.pl informowała wczoraj na bieżąco zarówno o próbie ratowania życia ciężko rannej kobiecie, jak i przebiegu zdarzenia, który udało się wstępnie ustalić.

Dzisiaj wiadomo niewiele więcej, oficer prasowy KPP w Kłobucku podkomisarz Joanna Wiącek-Głowacz przekazała ustalenia policji w tej sprawie.

  • Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kiedy 46-letni kierujący audi z podpiętą przyczepą lekką, na której znajdował się quad, wyjeżdżał z posesji przy ulicy Powstańców Śląskich, zarówno na quadzie, jak i na przyczepie nikogo nie było. W trakcie włączania się do ruchu na przyczepę weszła kobieta, która następnie usiadła na quadzie.

Kiedy mężczyzna ją zauważył zaczął hamować, a 42-latka w tym czasie zeszła z quada i stanęła na platformie przyczepy. Następnie zeskoczyła z przyczepy, upadając na jezdnię i uderzając o nią głową. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń, pomimo reanimacji, kobieta poniosła śmierć na miejscu – informuje rzeczniczka, dodając, że – kierujący audi był trzeźwy, lecz dodatkowo pobrano od niego krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali między innymi policjanci z kłobuckiej drogówki oraz technik kryminalistyki wraz z dochodzeniowcem. Na czas oględzin droga była całkowicie zablokowana. Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toczącym się postępowaniu, podczas którego kryminalni skorzystają z opinii biegłych. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie.

📝📷Klobucka.pl

Poprzedni artykułMołdawianie okradali markety w Wągrowcu i Mieścisku
Następny artykułStrażacy z powiatu międzychodzkiego wzięli udział w festynie „Festiwal Krajobrazu” (zdjęcia)