Reklama samochody.pl

Półroczne dziecko zatrzaśnięte w aucie na upale. Policjanci wybili szybę

Półroczne dziecko zatrzaśnięte w aucie na upale. Do zdarzenia doszło w piątek, 14 lipca. Kobieta po tym jak zapięła półtoraroczne dziecko w foteliku przez nieuwagę zostawiła klucz od pojazdu w jego wnętrzu, który samoczynnie zamknął się uniemożliwiając wejście do środka. Kobieta zachowała zimną krew i wezwała międzyrzeckich policjantów., którzy wybili szybę w aucie.

Półroczne dziecko zatrzaśnięte w aucie na upale. Groźna sytuacja wydarzyła się, gdy kobieta przypadkowo zatrzasnęła kluczyki w samochodzie, pozostawiając dziecko w środku.

Świadoma zagrożenia, kobieta natychmiast skontaktowała się z numerem alarmowym, prosząc o natychmiastową pomoc. – Po otrzymaniu zgłoszenia, policjanci natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, gdzie zastali zaniepokojoną kobietę, która przypadkowo zatrzasnęła kluczyki w samochodzie, pozostawiając dziecko w środku – mówi mł. asp. Mateusz Maksimczyk, rzecznik policji w Międzyrzeczu.

Półroczne dziecko zatrzaśnięte w aucie na upale w Międzyrzeczu

Reagując na wezwanie, policjanci niezwłocznie podjęli interwencję, żeby uwolnić malucha z gorącej pułapki. Świadomi tego, że temperatury wewnętrzne samochodu, szczególnie w upalne dni, mogą gwałtownie wzrosnąć, narażając życie i zdrowie osób znajdujących się w środku policjanci zmuszeni byli do podjęcia natychmiastowych działań.

Pałką wybili boczną szybę samochody, żeby otworzyć zamknięty pojazd i uwolnić dziecko. Dzięki błyskawicznej reakcji funkcjonariuszy, maluch został uwolniony bez uszczerbku na zdrowiu.

Przypominamy o konieczności zachowania czujności, zwłaszcza w przypadkach związanych z bezpieczeństwem dzieci. W sytuacjach, gdy kluczyki są przypadkowo pozostawione w zamkniętym pojeździe z dzieckiem, zalecamy natychmiastowe zgłoszenie incydentu odpowiednim służbom.

Niezależnie od tego, jak krótko pozostawiamy dziecko w samochodzie, niebezpieczeństwo może zaistnieć bardzo szybko, zwłaszcza w okresie letnim.

Poprzedni artykułWypadek z udziałem skutera i samochodu osobowego. Jedna osoba ranna
Następny artykułStrzelanina w Poznaniu. 30-latek na oczach kobiety zastrzelił jej narzeczonego. Potem siebie