Miała podrobione rzeczy warte milion złotych

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą pilskiej jednostki zatrzymali 48-letnią kobietę, która posiadała odzież, galanterię i obuwie z podrabianymi znakami towarowymi. Od blisko 2 lat sprzedawała je za pośrednictwem mediów społecznościowych. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej dotarli do informacji, które wskazywały, że 48-letnia kobieta może posiadać podrabianą odzież i galanterię. W czwartek 18 stycznia bieżącego roku funkcjonariusze potwierdzili swoje podejrzenia i zatrzymali kobietę. W jej mieszkaniu ujawnili ponad 800 sztuk odzieży, galanterii i obuwia, które posiadały podrabiane znaki towarowe prestiżowych marek.

Prowadzone przez policjantów czynności wyjaśniły, że kobieta podrabiane rzeczy sprzedawała za pośrednictwem mediów społecznościowych. Proceder ten trwał od około 2 lat i był stałym źródłem dochodu dla 48-latki. Funkcjonariusze ustalili też, że pokrzywdzonymi w tej sprawie są aż 34 firmy zajmujące się produkcją odzieży, galanterii, obuwia i dodatków.

Wartość podrobionych towarów określona została na kwotę przekraczającą milion złotych. Dodatkowo właściciele przedsiębiorstw zostali narażeni na niematerialne straty w postaci utraty renomy oraz zaufania do produkowanych przez nich towarów.

Funkcjonariusze przedstawili kobiecie 34 zarzuty związane z nielegalnym wykorzystywaniem znaków towarowych. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułPijany włamała się do volkswagena, zapalił papierosa i słuchał muzyki. A co powiedział policjantom?
Następny artykułSterroryzował kasjera pistoletem i zarządł pieniędzy. 17-latek mówi, że to dla… zabawy