Reklama Toyota

Szajka złodziei przewiercała baki tirów. Ukradli tysiące litrów paliwa. Uszkodzenia to dziesiątki tysięcy złotych

Policjanci ze Środku Wielkopolskiej rozbili gang złodziei paliwa. Trzech mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu. Sprawcy mają na koncie kradzież tysięcy litrów oleju napędowego oraz  wielotysięczne straty związane z uszkodzeniami baków ciężarówek.

Złodzieje grasowali głównie po wioskach powiatu średzkiego. Przewiercali baki tirów i ściągali z nich paliwo. W ten sposób z jednego pojazdu potrafili ukraść od 300 do nawet 800 litrów ropy. Gang rozbiła policja ze Środy Wielkopolskiej.

Śledczy udowodnili, że 29-latek z 22-letnim Ukraińcem mieszkającym na średzkim terenie dokładnie planowali każdy skok. W przestępczym procederze wspierał ich 24-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto nad Wartą. Ten ostatni nie tylko uczestniczył w niektórych kradzieżach, ale też działał jako paser i zbywał trefne paliwo.

Podczas przeszukania posesji kryminalni zabezpieczyli część paliwa. Kryminalni ustalili, że zatrzymane osoby ukradły paliwo z przynajmniej kilkunastu ciężarówek. Straty spowodowane zarówno kradzieżami oleju jak i uszkodzeniami zbiorników samochodów ciężarowych liczone są w dziesiątkach tysięcy złotych.

Funkcjonariusze odkryli również, że zatrzymani mają na koncie inne kradzieży, m.in. rusztować budowlanych czy skrzyń narzędziowych. Cała trójka usłyszała zarzuty za przestępstwa przeciwko mieniu. Grozi im od roku do 10 lat więzienia

Poprzedni artykułWażne! Nadciąga orkan Dudley. Będzie potężnie wiało
Następny artykułRozpoznajesz tę kobietę? Zadzwoń