Reklama Toyota

Spłonął popularny market. Co się tam wydarzyło? (ZDJĘCIA)

W dniu 4 stycznia 2024 r. o godzinie 17. 01 do SK KP PSP w Górze wpłynęło zgłoszenie o pożarze pomieszczenia wędzarni przy lokalu handlowym usytuowanym w Górze przy ul. Dworcowej.

pierwszej fazie do działań zadysponowano 2 zastępy z JRG Góra. Po przyjeździe na miejsce pożaru, podano prąd wody do wnętrza palącej się wędzarni. Stwierdzono także, że pożar rozprzestrzenił się na belki w przestrzeni międzystropowej.

Dysponowano kolejne siły i środki. Strażacy w celu dotarcia do źródeł ognia wykonywali otwory w dachu i podawali prądy gaśnicze, z drabin mechanicznych i podnośników hydraulicznych na palącą się konstrukcję oraz do wnętrza budynku. Z uwagi na silny wiatr pożar rozprzestrzeniał się w głąb konstrukcji dachu.

Część dachu uległa zawaleniu do wnętrza budynku. W celu zapewnienia ciągłości podawania wody, rozstawiono zbiornik brezentowy, z którego zasilano pojazdy prowadzące działania w natarciu.

W kulminacyjnym momencie podawano 4 prądy gaśnicze z dachu budynku, 3 prądy gaśnicze z drabin mechanicznych oraz 2 prądy gaśnicze do wnętrza budynku. O godz. 5.28 pożar przestał się rozprzestrzeniać. W działaniach uczestniczyły 24 zastępy z terenu powiatu górowskiego, leszczyńskiego, głogowskiego trzebnickiego, polkowickiego, lubińskiego, wschowskiego i wrocławskiego.

Na chwilę obecną trwają działania dogaszające. W wyniku pożaru zniszczeniu i spaleniu uległ lokal handlowy wraz z asortymentem, ok. 80 % dachu uległo zawaleniu. Nie dopuszczono do rozprzestrzenienia się ognia na pozostałe 3 lokale handlowe.

Poprzedni artykułBył tak pijany, że nie wiedział gdzie jedzie. Podjeżdżał pod… skarpę
Następny artykułTragedia. Nagłe zatrzymanie krążenia. Mężczyzny nie udało się uratować (ZDJĘCIA)