Reklama Toyota

Śmiertelny wypadek 23-letniego motocyklisty w Zielonej Górze. Jak doszło do tragedii?

Do śmiertelnego wypadku doszło w poniedziałek, 18 września, na ulicy Długiej przy Ekonomiku. 23-letni Matusz z Zielonej Góry zderzył się z oplem, którego kierowca wyjechał z parkingu. Mimo długiej walki o życie nie udało się uratować Mateusza.

Do tragicznego wypadku doszło tuż przy Ekonomiku. Mateusz jechał motocyklem w kierunku aresztu śledczego . Przy Ekonomiku uderzył w opla, którego kierowca wyjechał z parkingu.

Bardzo długo trwała walka o życie młodego motocyklisty. Niestety nie udało się. Lekarz stwierdził zgon Mateusza.

Wypadek motocyklisty w Zielonej Górze. Zginął 23-letni Mateusz

Na miejscu wypadku dług pracowali policjanci oraz prokurator. W sicie pojawił się film z momentu tragicznego wypadku.

Mateusz jechał ulicą Długą w kierunku aresztu śledczego. Nagle na drogę wyjeżdża kierujący oplem 25-latek. Mateusz z pewnością dostrzega nagle wjeżdżający na drogę samochód.

Najprawdopodobniej Mateusz hamuje wystraszony tym co widzi. Wtedy wpada w poślizg i razem z motocyklem suną w po asfalcie w uślizgu w kierunku auta.

Mateusz z dużą siłą uderza głową w twardy narożnik samochodu. Mateusz na głowie miał kask. Reszta ubrań to zwykłe spodnie, koszula i buty sportowe. Żadnych innych poważnych zabezpieczeń motocyklisty nie miał na sobie.

Matusz zginął na miejscu. – Zszokowany kierowca opla stał niemal nieruchomo jakby nie wiedząc co się dzieje – mówią świadkowie wydarzeń.

Sprawę bada prokuratura

Sprawę przyczyn oraz okoliczności wypadku wyjaśnia prokuratura. – Z pewnością wypowie się biegły z dziedziny rekonstrukcji wypadków drogowych  – mówi prokurator Ewa Antonowicz, rzeczniczka zielonogórskiej prokuratury okręgowej.

Badane będzie również to, z jaką prędkością mógł jechać motocyklista tuz przed wypadkiem.

Wyjaśniany będzie również manewr kierowcy opla. Czy chciał wjechać od razy na lewy pas, czy też skręcić w lewo i pojechać w kierunku Rubena.

Poprzedni artykułChwila grozy na krajowej 32. Zderzenie osobówki z jednośladem (ZDJĘCIA)
Następny artykułKoszmar. Dziadek przejechał traktorem 1,5-rocznego wnuka. Chłopczyk nie żyje