Śmiertelna czołówka ciężarówki i osobówki. Kobieta zginęła na miejscu (zdjęcia)

Kobieta zginęła na miejscu. To tragiczny bilans wypadku w powiecie poznańskim.

Wszystko wydarzyło się w czwartek 6 kwietnia około godziny 18:20. Wówczas to poznańskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na wiadukcie autostradowym A2 a Drogą Wojewódzką numer 307 trasa Buk – Niepruszewo.

Po dojeździe na miejsce zastępów z OSP Buk i OSP Niepruszewo zauważono mocno rozbite auto osobowe w poprzek drogi i samochód ciężarowy oraz udzielana była pierwsza pomoc przez przejezdnych kierowców. U kierowcy samochodu osobowego według świadków zdarzenia było prowadzone RKO do przyjazdu służb.

Do działań strażaków polegało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) osobą poszkodowanym i następnie, zabezpieczeniu wycieku paliwa z samochodu osobowego oraz samochodu ciężarowego, oświetleniu terenu działań ratowniczo-gaśniczych.

Na wiadukcie nad autostradą doszło do zderzenia czołowego ciężarówki DAF z osobowym Golfem. W wyniku wypadku kobieta jadąca golfem zginęła – informuje portal wlkp112.pl mł. insp. Andrzej Borowiak, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu 

Wszystkie okoliczności tragedii wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratura 

Siły i środki na miejscu zdarzenia:
2x OSP KSRG BUK
2x OSP KSRG NIEPRUSZEWO
2x JRG-4 PSP POZNAŃ
OFICER OPERACYJNY MIASTA POZNAŃ
ZRM BUK
POMOC DROGOWA BUK
POLICJA BUK
POLICJA POZNAŃ
PROKURATOR
ZAKŁAD UNIVERSUM

📷OSP Buk

Poprzedni artykułPogrzeb śp.druha Marka Ciebielskiego
Następny artykułPłonie siłownia dragon w Lesznie. Kilka osób ewakuowano