Reklama Toyota

Śmierć w płomieniach. Tragiczny pożar kamienicy (ZDJĘCIA)

Wczoraj, 25 sierpnia 2023 roku przed godz. 22:00 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęła informacja o pożarze kamienicy przy ul. Rynek 11 w Nakle nad Notecią.

Pierwotnie zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią oraz OSP Nakło i OSP Cukrownia Nakło. Po przybyciu na miejsce i ocenie sytuacji zadysponowano kolejne zastępy OSP Paterek, OSP Potulice oraz z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Strażacy po uzyskaniu informacji o osobach znajdujących się w budynku przystąpili do działań gaśniczych oraz przeglądu pomieszczeń i ewakuacji w tym osób schorowanych.

Pomimo wysiłków strażaków, ratowników medycznych nie udało się przywrócić czynności życiowych 42-letniemy mężczyźnie. Do szpitala trafiła również dziewczynka oraz strażak, który został poszkodowany podczas działań gaśniczych.

W związku z spadkiem ciśnienia wody w hydrantach ze względu na duże zużycie wody zadysponowano kolejne zastępy z gminy Sadki i Kcynia, które dostarczały wodę z nakielskiej przystani. Na miejsce wezwane zostało pogotowie energetyczne i pogotowie gazowe.

Na miejsce przybył burmistrz oraz pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Nakło nad Notecią (zarządzanie kryzysowe), MGOPS, prezes i pracownicy KPWiK Sp. z o.o. w Nakle nad Notecią, Straż Miejska z komendantem, zastępca komendanta powiatowego KP PSP w Nakle nad Notecią, zastępca komendanta powiatowego PSP w Nakle nad Notecią, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Pożar objął cały dach kamienicy. Działania prowadzone były kilka godzin. Teren zabezpieczali policjanci z KPP Nakło. Na miejscu były ZRM.

Dzisiaj, biegły rzeczoznawca z zakresu pożarnictwa, PINB za dnia dokonają oględzin oraz podjęte zostaną decyzje m.in. co do możliwości korzystania z kamienicy.

Źródło. Kurier-nakielski.pl

Poprzedni artykułNie zauważyła znaku STOP. Doszło do wypadku
Następny artykułKradł akumulatory. Złodziejowi grozi do pięciu lat więzienia