Reklama Toyota

Tragedia. Dwuletni Michałek wpadł do szamba. Walczy o życie w szpitalu w Poznaniu (ZDJĘCIA)

Michałek w szpitalu w Poznaniu. fot. poscigi.pl

Niespełna dwuletni Michałek walczy o życie w szpitalu w Poznaniu. Trafił tam wstanie krytycznym śmigłowcem LPR, po tym jak wpadł do szamba pod domem w Klenicy (woj. lubuskie). Maluch wybudził się i wkrótce trafi do klinki Budzik. Mama od dnia wypadku cały czas jest z synkiem w szpitalu.  

W piątek, 16 kwietnia, Marcin Przygodzki z Angeliką Gajdzicką i dziećmi pojechali do babci do Klenicy. Miał być grill i chwile spędzone w rodzinnym gronie. Nic nie zapowiadało tragedii.

Michałek bawił się z bratem na podwórku. Niespełna dwulatek zainteresował się kotem. Głaskał zwierzaka, biegał za anim. – Cały czas pilnowaliśmy dzieci, jak zawsze – opowiada Danuta Gajdzicka, babcia Michałka.

Zaczęto przygotowania do grilla. Dzieci zostały na podwórku, bawiły się. – To była chwila. Michałek najprawdopodobniej pobiegł za kotem za dom – opowiada pan Marcin. Za domem jest płytkie, około metrowe odkryte szambo. – Nie miał kto mi go zamknąć, mieszkam sama – wyjaśnia babcia Michałka.

Brak Michałka zauważyła babcia. Wszyscy od razu zaczęli biegać i szukać malucha. – Zaglądnęłam do szamba, nie było go tam. Pobiegłam na drogę, ale tam też Michałka nie było – wspomina dramatyczne chwili pani Danuta. Dziecka gorączkowo szukali rodzice. – Coś mi mówiło, żeby wrócić i jeszcze raz zajrzeć do szamba – opowiada babcia Michałka. Pobiegał tam i wtedy w szambie zauważyła wnuczka. Michałek wypłynął na powierzchnię, nie ruszał się.

Michałek został natychmiast wyciągnięty z szamba. – Mama zaczęła reanimację i prowadziła ją do czasu kiedy wylądował śmigłowiec – mówi opowiada pan Michał. To było kilkanaście minut. Z ust Michałka wypłynęło dużo wody.

Walkę o życie dziecka kontynuowała załoga śmigłowca LPR. Lekarka Aneta Ciołek robiła co tylko w jej mocy, żeby maluch przeżył. Usilnie reanimowała maluszka. Paweł Trojanowski z OSP biegał i podgrzewał w kuchence kroplówki, bo maluch był wyziębiony. W końcu Michałek śmigłowcem trafił do szpitala w Poznaniu.

Jego stan był cały czas krytyczny, ale lekarze nie poddawali się. Chłopiec został podłączony pod płucoserce. Po kilku dniach Michałek wybudził się. – Jest znacznie lepiej. Widzę, że nawet zaczyna reagować – mówi pani Angelika, która cały czas jest z synkiem. Zajmuje się Michałkiem, masuje go, myje i rozmawia. – Nasze dziecko żyje, bo pani Ciołek która nie poddała się i kiedy nie przyjęto naszego synka w szpitalu w Zielonej Górze zabrała go do Poznania – mówi ze łzami w oczach pan Marcin.

Teraz przed rodziną wielka praca. – Za kilka dni Michałek trafi do kliniki Budzik. Tam zacznie się jego wielomiesięczna i bardzo kosztowa rehabilitacja – mówi pani Angelika.

Rodzice wierzą, że maluch stanie na nogi wróci do normlanego życia. – Zacznie jeszcze biegać jak kiedyś,  śmiać się, bawić, a my z nim – mówi pan Michał. Walka trwa.

Link do zbiórki prowadzonej przez fundację Avalon

Zbiórka pieniędzy na Michałka przez zrzutka.pl

Poprzedni artykułKoszmar na drodze. Pijana 25-latka oplem staranowała motocyklistę i uciekła. 44-latek zginął (ZDJĘCIA)
Następny artykułPochodzący z Poznania insp. Roman Kuster został zastępcą Komendanta Głównego Policji