Reklama Toyota

Śmierć w płomieniach. 74-latek zginął w pożarze (ZDJĘCIA)

29 września 2021 roku o godzinie 12:40 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym w miejscowości Margonin na ulicy Bocznej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej z OSP Margonin stwierdzono, że z klatki schodowej wydobywa się dym, a z informacji od zgłaszającej pożar wynikało, że w mieszkaniu na parterze przebywa jedna osoba.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wejściu do mieszkania celem ewakuacji poszkodowanego mężczyzny. Następnie przystąpiono do ugaszenia pożaru mieszkania na parterze. W wyniku pożaru mężczyzna (lat 74) zmarł. Dalsze działania polegały na dogaszeniu pożaru i wyniesieniu nadpalonych rzeczy na zewnątrz. W momencie pożaru w kamienicy znajdowały się 3 osoby (w tym ofiara pożaru). Dwie z nich samodzielnie opuściły budynek przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Na miejsce przybył Burmistrz Miasta i Gminy Margonin, który zapewnił lokal zastępczy dla mieszkańców kamienicy (jedna osoba skorzystała z opcji lokalu zastępczego). Na czas działań droga wojewódzka nr 190 została zamknięta – Policja zorganizowała objazd.

W działaniach trwających 3 i pół godziny brało udział 8 zastępów straży pożarnej w sile 22 strażaków, ambulans Państwowego Ratownictwa Medycznego, Pogotowie Energetyczne, Prokurator oraz Policja.

Zdjęcia: OSP KSRG Szamocin.

Tekst: mł. bryg. Leszek Naranowicz.

Poprzedni artykułPłonie pustostan w Kaliszu. Strażacy walczą o ogniem
Następny artykułTragiczny finał poszukiwań nurka. 43-latek nie żyje (ZDJĘCIA)