Reklama samochody.pl

Skradziona Mazda warta 100 tysięcy odzyskana. 18-latkowi grozi pięć lat więzienia (ZDJĘCIA)

Dzięki dobrej współpracy nowotomyskiej policji z niemiecką odzyskano samochód marki Mazda CX-5 o wartości 100 tysięcy złotych. Pojazd został wcześniej skradziony z terenu Niemiec. Do sprawy zatrzymano 18-letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego.

 

W sobotę 11 grudnia br. niemiecki policjant będący po służbie zauważył Mazdę CX-5, za którą wcześniej prowadzone były poszukiwania na jego terenie. Mundurowy natychmiast skontaktował się z nowotomyską policją i podał informację o przemieszczającym się pojeździe. Kierowca skradzionego pojazdu podróżował autostradą A-2 w kierunku Poznania. Niemiecki policjant cały czas obserwował skradziony pojazd i przekazywał informację o jego położeniu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego niezwłocznie zatrzymali poszukiwany pojazd. Kierowcą pojazdu okazał się 18-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu wołomińskiego. 18-latek został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut z art. 291 Kodeksu Karnego. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem oraz musi wpłacić poręczenie majątkowe. Jego zachowanie wkrótce oceni Sąd, a grozi mu do 5 lat więzienia.

Poprzedni artykuł70-latek potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Ranna trafiła do szpitala
Następny artykułPotrącenie starszej kobiety w Przemęcie. Służby na miejscu