Sklep strażacki online – jaki wybrać?

Wybór odpowiedniego sprzętu i wyposażenia strażackiego jest kluczowy dla każdej jednostki strażackiej. W sklepach strażackich można znaleźć szeroki wybór sprzętu niezbędnego do skutecznego działania w przypadku wystąpienia pożaru lub innej sytuacji ratunkowej. Sklepogniowy.pl to witryna online gdzie znajdziesz profesjonalne narzędzia, armaturę, zaopatrzenie dla Straży Pożarnej oraz unikalne prezenty i gadżety strażackie.

Internetowy sklep strażacki – kompleksowa obsługa Straży Pożarnej

Stworzony przez zawodowych strażaków Sklep Ogniowy w swoim asortymencie posiada wyspecjalizowany sprzęt pożarniczy i ratowniczy. Już od ponad dekady Straż Pożarna oraz inne służby mogą szybko i łatwo wyposażyć się w sprzęt potrzebny do akcji ratowniczych, a także odzież oraz akcesoria niezbędne do wykonywania swoich zadań. Wśród dostępnych produktów znajdują się najlepsze w użytkowaniu hełmy, buty i rękawice strażackie, ubrania specjalne oraz aparaty powietrzne spełniające wymagane atesty i certyfikaty. Hełm strażacki powinien charakteryzować się wysokim poziomem ochrony głowy strażaka. Buty strażackie muszą spełniać szereg wymagań, które zapewniają odpowiednią ochronę stóp strażaka.

Powinny być wygodne i ergonomiczne, ale jednocześnie bardzo wytrzymałe i odporne na działanie ognia. Ważne jest również, aby miały antyprzebiciową wkładkę i podeszwę antypoślizgową. But musi być wytrzymały, ale jednocześnie lekki. Rękawice strażackie powinny być wykonane z materiału o wysokiej odporności na ciepło, działanie ognia i uszkodzenia mechaniczne, doskonale chronić dłonie strażaka przed poparzeniem i innymi obrażeniami.

Ważne jest, aby rękawice miały odpowiednią długość, która zapewnia ochronę przed gorącymi powierzchniami. W sklepie można znaleźć prądownice, węże strażackie, agregaty, wyciągarki, piły łańcuchowe czy piły do przecinania betonu i stali oraz wiele innych produktów. Istnieje również możliwość zakupu sprzętu medycznego, który jest niezbędny w przypadku akcji ratunkowych jak defibrylator czy zestawy ratownicze w walizce oraz specjalistyczne apteczki.

Naszywki strażackie i wytrzymałe ubranie koszarowe dla strażaka – gdzie zamówić?

Większości sklep strażacki Sklep Ogniowy składa się z zawodowych i ochotniczych strażaków, którzy profesjonalnie doradzą w wyborze sprzętu czy umundurowania. Dokładają wszelkiej precyzji, stawiają na najlepszą jakość, aby z Ogniowej szwalni wychodziły ubrania koszarowe, które sami mogą z czystym sumieniem założyć. Odzież koszarowa jest wygodna i wytrzymała, dzięki dodatkowemu ryglowaniu.

Dużą popularnością cieszą się mundury piaskowe z ripstopu dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Koszulki strażackie z haftem i naszywki strażackie to z pewnością znak rozpoznawczy Sklepu Ogniowego. Wysokiej jakości bawełniane koszulki, czapki, polary można znakować haftem strażackim z logo PSP, OSP. Precyzyjny haft zdobi także naszywki strażackie na indywidualne zamówienia jednostek.

Jakie wsparcie można otrzymać dla Ochotniczych Straży Pożarnych?

Dotacje dla OSP można otrzymać z państwowych i wojewódzkich funduszy czy prywatnych grantów fundacji. Otrzymanie takiego rodzaju wsparcia ułatwi zakup sprzętu i wyposażenia strażackiego. Zrealizuj dotację dla swojej Jednostki w Sklepie Ogniowym! Zespół internetowego sklepu strażackiego to eksperci w dziedzinie sprzętu przeciwpożarowego, którzy doradzą profesjonalnie i bezproblemowo oraz szybko sfinalizują zamówienie.

Prezent dla Strażaka – jaki wybrać?

Odejście strażaka na emeryturę czy jego awans wymaga uroczystej oprawy. Szukasz unikalnego prezentu, który z pewnością zachwyci samego zainteresowanego? Stylowy pozłacany topór strażacki w okazałej skrzyni to z strzał w dziesiątkę. W ofercie znajdują się także dyplomy strażackie, dzwonki z grawerem i figurki św. Floriana. Doskonale prezentują się również repliki szabli dla Wojska czy zabawne i wyśmienite w smaku trunki.

Pożar auta – opanuj go w kilka chwil!

Sklep Ogniowy posiada w swoim asortymencie samochodową płachtę gaśniczą. Samochodowa płachta gaśnicza TEXFIRE to najskuteczniejszy sposób izolacji pożaru w miejscu jego wystąpienia.  Stosując płachtę chronimy obiekty znajdujące się w pobliżu pożaru przed ogniem i trującym dymem. Jej użycie nie wymaga specjalistycznego szkolenia, a dzięki wadze zaledwie 28 kg mogą ją rozłożyć dwie osoby.

Płachtę  TEXfire możemy z powodzeniem stosować przy wszelkiego typu pożarach samochodów:

  • zasilanych benzyną
  • olejem napędowym5
  • hybrydowych
  • elektrycznych
  • czy wózków widłowych

Wymiary płachty pozwalają na przykrycie typowych samochodów osobowych jak SUV, czy samochodów terenowych 4×4. Główne zalety samochodowej płachty gaśniczej polegają na szybkim ugaszeniu zarzewia ognia, równoczesnym zabezpieczeniu otoczenia.  Bezpiecznie izolujemy pożar poprzez zaduszenie ognia. osiadasz stację paliw, stację ładowania aut elektrycznych, warsztat samochodowy, hotel z parkingiem? Zapoznaj się z samochodową płachtą gaśniczą TEXFIRE!

Dron ratowniczy – natychmiastowa ocena sytuacji.

Fotokite Sigma to szwajcarskie urządzenie do monitoringu z wysokości ma na celu poprawę świadomości sytuacyjnej strażaków i ratowników. Po dziesięciu sekundach od uruchomienia dronu możemy otrzymać kluczowe informacje o pożarach czy wypadkach drogowych. Drony ratownicze mogą zapewnić widok sytuacji z lotu ptaka, przyspieszając w ten sposób proces reagowania, podejmowania decyzji i oceny ryzyka.

Pełny obraz miejsca zdarzenia jest przesyłany na tablety ratowników. System wyposażony jest w kamerę termowizyjną FLIR i spełnia normy IP55. Może pracować nieprzerwanie przez kilka dni na wysokości 45 m w trudnych warunkach atmosferycznych. Chcesz dowiedzieć się więcej o dronie dla Straży Pożarnej czy Straży Granicznej  – skontaktuj się ze sklepogniowy.pl!

Poprzedni artykułZnaleziono ciało kobiety. Policja prosi o pomoc (ZDJĘCIA)
Następny artykułKompletnie pijany dachował fiatem. Ranny 19-letni pasażer trafił do szpitala