Reklama Toyota

Skasował auto warte fortunę. Kierowcy nic się nie stało (ZDJĘCIA)

Do zdarzenia doszło dziś po godzinie 9, na drugim kilometrze drogi S10 na terenie gm. Wyrzysk. 48-latek rozbił Ferrari warte 1,5mln zł. 

Wstępne ustalenia mundurowych wskazały, że 48-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i stracił panowanie nad pojazdem co skutkowało uderzeniem w przydrożne bariery.

46-letni pasażer został przetransportowany do Szpitala Specjalistycznego w Pile na dalsze badania, lecz jego życiu nic nie zagraża. Kierowca samochodu był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń.

Na miejscu trwają jeszcze czynności prowadzone przez funkcjonariuszy. Droga jest przejezdna.

  • Ferrari 488 to wyjątkowo rzadki i bardzo drogi model, zwłaszcza w Polsce. Obecnie na naszym rynku jest jedynie kilka ofert sprzedaży tego auta, a najtańsze zaczynają się od ponad miliona złotych. Jednak wersja, która uległa zniszczeniu kosztuje nawet ponad 2 mln zł. Pod maską mamy potężny silnik V8 o pojemności 3.9 l i napęd na tylną oś. Przy mocy nawet 720KM to Ferrari jest w stanie przyspieszyć do „setki” w niecałe 3 sekundy. Maksymalna prędkość, jaką osiąga 488 to aż 310km/h. Widząc same dane techniczne nie ma co ukrywać, nad takim autem trzeba umieć zapanować – mówi Patrycja Korzybska, specjalista z samochody.pl.

Zdjęcia: OSP Wyrzysk.

 

Poprzedni artykułMakabryczne odkrycie w Michałowie. W studni znalazł ciało sąsiada
Następny artykułBardzo poważny wypadek w kierunku Gradowic. Jedna osoba ranna. Służby na miejscu