Reklama Toyota

Samochód uderzył w motycykl. Ranny motocyklista trafił do szpitala (ZDJĘCIA)

W poniedziałek, 9 sierpnia, po godz. 9:00 na ul. Kąkolewskiej w Lesznie osobowa kia zderzyła się z motocyklem. Ranny kierowca jednośladu został odwieziony do szpitala. Osoby jadące w kierunku Gostynia powinny korzystać z objazdu, najlepiej z równoległej drogi i w Nowej Wsi zjechać w kierunku Kąkolewa.

Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi, kilka metrów za granicą administracyjną miasta, w pobliżu siedziby nadleśnictwa Karczma Borowa.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, sprawcą wypadku był kierowca osobówki, który skręcając z Kąkolewskiej w Kameruńską, wymusił pierwszeństwo na motocykliście, który jechał z Leszna w kierunku Gostynia.

W wyniku wypadku poszkodowany został kierowca jednośladu, pomoc przyszła jednak natychmiastowo. – Najechaliśmy na miejsce w drodze do innego zdarzenia w Kąkolewie. Do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego zaopatrzyliśmy poszkodowanego – relacjonuje asp. Krzysztof Suleja, dowódca akcji z ramienia Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie.

Droga w miejscu wypadu jest nieprzejezdna, na miejscu pracują technicy policyjni.

Tekst. Radio Elka Leszno / Foto Filip Wybieralski Radio Elka Leszno
Poprzedni artykułMakabryczny wypadek. Ciężarówka potrąciła i ciągnęła rowerzystę. Mężczyzna walczy o życie
Następny artykuł20-latek audi jak szalony uciekał policji. Pędził 250 km/h, popełnił ponad 30 wykroczeń (FILM)