Reklama samochody.pl

20-latek audi jak szalony uciekał policji. Pędził 250 km/h, popełnił ponad 30 wykroczeń (FILM)

Policjanci zielonogórskiej drogówki działający w grupie SPEED zatrzymali po pościgu młodego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że uciekał, bo nie miał uprawnień do kierowania. Uciekając przed policjantami popełnił aż 30 innych wykroczeń. 20-latek uciekł momentami z prędkością nawet 250 km/h.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 6 sierpnia, o godzinie 10.15 na trasie S3. Policjanci zielonogórskich drogówki dali kierowcy audi znaki do zatrzymania. Ten zaczął jednak uciekać. Ruszył pościg. – Kierowca audi nie reagował na sygnały świetlne oraz dźwiękowe i dalej uciekał jadąc w kierunku Sulechowa – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Stwarzał zagrożenie dla innych kierowców. Popełniał wiele wykroczeń, miedzy innymi jechał z prędkością nawet 250 km/h. wielokrotnie wyprzedzał samochody z prawej strony jadąc pasem awaryjnym i powodując zagrożenie wypadkiem.
W pewnym momencie kierujący audi zjechał z drogi ekspresowej w kierunku Świebodzina. Kontynuował ucieczkę jadąc drogą krajową nr 3. Tam pędził 200 km/h. Wyprzedzał zmuszając kierujących jadących z naprzeciwka do zjechania na pas awaryjny.

W pewnym momencie, próbując wyprzedzić jeden z pojazdów na zakazie wyprzedzania, chcąc uniknąć zderzenia z wysepką wpadł w poślizg. W ostatniej chwili udało mu się opanować pojazd. Kierujący nie zwolnił nawet wjeżdżając do miejscowości Rosin. Tam pędził ponad 190 km/h. W Kalsku spowodował zagrożenie wyprzedzając samochody na zakręcie oraz skrzyżowaniu. Zmusił nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd do ucieczki z jezdni.

Na wysokości stacji paliw w miejscowości Brzezie nie zatrzymał się do kontroli umundurowanym policjantom w radiowozie. Dalej uciekła w kierunku Sulechowa. W pewnym momencie zjechał na ul. Północną i porzucając audi na polnej drodze.

Gdy policjanci dojechali na miejsce zastali tam świadków, którzy wskazali drogę ucieczki kierowcy. W samochodzie siedziała 18-letni pasażerka. Wezwani do pomocy inni policjanci ruchu drogowego odnaleźli kierującego.

Zatrzymany to 20-letmni mieszkaniec Żar. – Po sprawdzeniu okazało się, że ma zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany przez prokuratury w Żarach, we Wrocławiu i Lesku – mówi podinsp. Barska.

Mężczyzna odpowie za ucieczkę policji, naruszenie sądowego zakazu prowadzenia oraz popełnienie aż ponad 30 wykroczeń. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Poprzedni artykułSamochód uderzył w motycykl. Ranny motocyklista trafił do szpitala (ZDJĘCIA)
Następny artykułPoważny wypadek. Czołowe zderzenie samochodów. Jedna osoba zakleszczona (ZDJĘCIA)