Reklama samochody.pl

Płonęła stodoła! W akcji 5 zastępów straży! Straty oszacowano na 20 tysięcy (ZDJĘCIA)

W nocy z czwartku na piątek z 17 na 18 czerwca w Kębłowie na ulicy Łąkowej doszło do pożaru stodoły. W pożarze nikt nie został ranny. 

Dyżurny wolsztyńskich strażaków zgłoszenie otrzymał o godzinie 00:37, według zgłoszenia wynikało, że na ulicy Łąkowej doszło do pożaru budynku gospodarczego (stodoła). Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna oraz po jednym zastępie strażaków ochotników z Kębłowa, Obry oraz Świętna.

Jeszcze przed dojazdem na miejsce pierwszego zastępu straży pożarnej ogień próbowali ugasić mieszkańcy, jednak pożar szybko rozprzestrzeniał się po poddaszu. Jako pierwsi na miejsce przybyli ochotnicy z Kębłowa, którzy zastali rozwinięty pożar poddasz, natychmiast rozwinięto linie gaśnicze i przystąpiono do akcji gaśniczej.

Pożar objął stodołę o wymiarach 5×7 metrów. W pobliży pożaru znajdował się również budynek mieszkalny jak i przyłączony do stodoły kolejny budynek gospodarczy. Spaleniu uległ całkowicie strop  oraz dach. W pierwszej fazie strażacy podali natychmiast dwa prądy wody w celu ugaszenia pożaru. W dalszej fazie strażacy udali się na dach budynku w celu dokładnego dogaszenia oraz wywaleniu spalonego siana.

Straty oszacowano na 20 tysięcy złotych. Uratowane mienie oszacowano naokoło 300 tysięcy złotych. Przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez osoby trzecie. Z pożarem walczono dwie godziny.

 

Poprzedni artykułSamochód osobowy uderzył w drzewo. Dwie osoby ranne przetransportowano do szpitala (ZDJĘCIA)
Następny artykułDuży pożar lasu pod Piłą. Dwanaście zastępów straży walczyło z żywiołem przez sześć godzin (ZDJĘCIA)