Reklama samochody.pl

Samochód osobowy uderzył drzewo. Trzy osoby ranne przetransportowano do szpitali (ZDJĘCIA)

6 maja 2021 roku Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Jarocinie otrzymało zgłoszenie o wypadku auta osobowego, które uderzyło w drzewo w miejscowości Tarce.

Na miejsce niezwłocznie zadysponowano dwa zastępy z JRG Jarocin, OSP Wilkowyja oraz OSP Tarce.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono i oświetlono teren prowadzonych działań. Działania ratowników polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, stabilizacji pojazdu oraz wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej we wraku pojazdu przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Po wykonaniu dostępu do poszkodowanego mężczyzny, ułożono go na desce ortopedycznej i przekazano ratownikom ZRM. W trakcie działań ratowniczych pozostałych uczestników wypadku przekazano ratownikom ZRM. Ostatecznie 3 osoby zostały przetransportowane do szpitali.

Równolegle do prowadzonych działań medycznych strażacy odłączyli akumulator w pojeździe oraz posypali wyciekłe płyny eksploatacyjne sorbentem. Podczas prowadzonych działań ruch na drodze wojewódzkiej został wstrzymany. Aby wydobyć wrak pojazdu niezbędne okazało się wycięcie przydrożnego drzewa, w które uderzył pojazd.

Po czynnościach dochodzeniowych prowadzonych przez policje pojazd wraz z pozostałościami powypadkowymi został zabrany przez przybyłą na miejsce zdarzenia pomoc drogową. Działania trwały niespełna trzy godziny.

Tekst i zdjęcia: KP PSP w Jarocinie.

Poprzedni artykułKoszmarny wypadek. Opel rozpadł się na części po zderzeniu z BMW. Nie żyje młody mężczyzna (ZDJĘCIA)
Następny artykułZapisy czas start! – Ogólnopolski Zlot Samochodów Pożarniczych i Zabytkowych Zakrzewo 2021