Jarocin. Oszust obiecywał wykończenie domów. Oszukał klientów na 350 tys. zł

Zarzut oszustwa postawili jarocińscy śledczy mieszkańcowi powiatu jarocińskiego, który naraził swoich klientów na stratę blisko 350 tys. zł. 41-latek, za popełnione przestępstwo, w więzieniu może spędzić nawet 8 lat.

W maju ub.r. komenda policji w Jarocinie przyjęła zawiadomienie o oszustwie, w którym pokrzywdzony stracił ponad 50 tys. zł. Jak wynikało z informacji przekazanej przez pokrzywdzonego, u 41-letniego mieszkańca powiatu jarocińskiego, prowadzącego działalność gospodarczą związaną z wykończeniami budynków, zamówił żaluzje, drzwi i bramy wraz z montażem. Pomimo, że na ten cel wpłacił zaliczkę, prace nie zostały wykonane.

Jak się okazało w toku prowadzonych czynności, mieszkaniec powiatu poznańskiego nie był jedynym pokrzywdzonym przez przedsiębiorcę. Podobne zamówienia na wykonanie okien, drzwi, rolet itp. wraz z montażem złożyły jeszcze cztery inne osoby.

One również wpłaciły wysokie zaliczki, jednak ani produkty ani montaż nie zostały przez zleceniobiorcę wykonane. Przedsiębiorca nie zwrócił też zamawiającym pieniędzy, które mu wpłacili. Łączne straty jakie ponieśli pokrzywdzeni wyniosły blisko 350 tys. zł.

Ostatecznie kryminalni z Jarocina postawili mężczyźnie zarzut oszustwa pięciu osób. Grozi mu za to kara do nawet 8 lat więzienia.

W toku prowadzonego śledztwa policjanci dokonali także zajęcia mienia o wartości 100 tys. zł na poczet przyszłej kary.

Poprzedni artykułTragiczna śmierć dwóch pilarzy
Następny artykułTragedia. 78-latka oplem potrąciła dwóch chłopców. 11-latek nie żyje (ZDJĘCIA)