Reklama Toyota

Pożar poddasza kamienicy w Śremie. W akcji siedem zastępów straży pożarnej

30 września 2022 r. roku o godzinie 21.40 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przyjęło zgłoszenie o pożarze poddasza w kamienicy znajdującej się nieopodal śremskiego rynku przy ulicy Poznańskiej.

Po przybyciu zadysponowanych sił i środków na miejsce zdarzenia dokonano rozpoznania i ustalono, że pali się dach budynku wielorodzinnego widoczne są płomienie. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia zbudowano dwie linie gaśnicze do wewnątrz budynku, gdzie ratownicy zabezpieczeni w OUO podali dwa prądy gaśnicze docierając na poddasze.

W trakcie budowania lini gasniczej na miejsce zdarzenia przybyło pogotowie gazowe i energetyczne odcinając media od budynku. W tym samym czasie został sprawiony podnośni hydrauliczny SH-24 z którego ratownicy zabezpieczeni w sprzęt OUO oraz ratownictwa wysokościowego podali jeden prąd gaśniczy na dach budynku. Po ugaszeniu pożaru rozbierano dachówki sprawdzając czy nie ma w konstrukcji dachu podwyższonych temperatur. W miejscach gdzie tliła się kontrukcja przy użyciu prądu gaśniczego gaszono te miejsca.

Całe poddasze zostało sprawdzone przy pomocy kamery termowizyjnej.W czasie prowadzonych działań zostało ewakuowanych z sąsiednich mieszkań kamienicy 5 osób – brak poszkodowanych. Udział 7 zastępów 25 ratowników w tym grupa operacyjna KP PSP Śrem, Pogotowie Gazowe, Pogotowie Energetyczne, Policja.

Poprzedni artykułRoztrzaskał BMW o drzewo. Jedna osoba ranna (ZDJĘCIA)
Następny artykułWypadek z udziałem radiowozu. Dwaj funkcjonariusze przewiezieni do szpitala