Reklama Toyota

Roztrzaskał auto o drzewo. Następnie dachował. Jedna osoba ranna (ZDJĘCIA)

W dniu 26 lipca 2022 roku o godz. 8:41 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie: za Pakosławiem w kierunku Kuślin droga przez las auto dachowało, leży na dachu, jedna osoba w aucie przytomna  zablokowany nie może wyjść aucie butla z gazem do kuchenki.

Dyżurny SKKP do działań zadysponował dwa zastępy ratownictwa technicznego oraz samochód rozpoznawczo ratowniczy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Tomyślu oraz dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Lwówka. Przed przyjazdem strażaków na miejsce zdarzenia, dyżurny SKKP skontaktował się z osobą zgłaszającą, od której uzyskał dokładne informacje co do miejsca zdarzenia oraz stanu osoby poszkodowanej.

Po przybyciu zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy leżący na dachu w poprzek drogi, pojazdem podróżowała jedna osoba, która w chwili przybycia na miejsce zastępów straży pożarnej znajdowała się poza pojazdem. Była przytomna i kontaktowa, jednak uskarżająca się na ból biodra.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz zakręceniu zaworu butli instalacji LPG, wyjęto z pojazdu nieuszkodzoną butlę z gazem propan-butan, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej: unieruchomienie w pozycji zastanej, wsparciu psychicznym oraz termoizolacji.

Dalsze działania polegały na postawieniu pojazdu na koła oraz usunięciu zanieczyszczeń powypadkowych z drogi. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego podjął decyzję o przewiezieniu osoby poszkodowanej do szpitala w Nowym Tomyślu.

 

Poprzedni artykuł33-letnia obywatelka Ukrainy uderzyła w motocyklistę. Kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania (ZDJĘCIA)
Następny artykułFocus roztrzaskał się o drzewo. Kierowca nie miał szans, zmarł w szpitalu (ZDJĘCIA)