Reklama Toyota

Przestępcza para zatrzymana za posiadanie narkotyków. Mężczyźnie i kobiecie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności

W czwartek, 20 maja bieżącego roku funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego pełniący służbę na ulicach miasta Piły zauważyli na alei Wojska Polskiego pojazd marki Ford, który miał niesprawne oświetlenie pojazdu. Jak się okazało usterka była najmniejszym przewinieniem mieszkańców gminy Szydłowo.

Około godziny 10 policjanci zauważyli samochód, który miał niesprawne tylne światła. Po zatrzymaniu go do kontroli okazało się, że w środku znajduje się 27-letni kierujący oraz jego 31-letnia pasażerka. W związku z niesprawnym oświetleniem pojazdu policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Widząc nerwowe zachowanie mężczyzny oraz kobiety funkcjonariusze przeszukali samochód. W jego wnętrzu ujawnili worek strunowy z zawartością ponad 4 gramów amfetaminy oraz susz roślinny w postaci marihuany. Dodatkowo kobieta w swoim portfelu ukryła kolejne zawiniątko z marihuaną.

Przestępcza para została zatrzymana, a mężczyzna dodatkowo został skierowany na specjalistyczne badania. Ich wstępny wynik potwierdził zawartość amfetaminy w jego organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Kierujący oraz jego pasażerka usłyszeli już zarzuty posiadania narkotyków, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 27-latek odpowie także za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzające.

Opracowanie: sierż. Wojciech Zeszot.

Poprzedni artykułTrzy osoby wypadły z łodzi. Interweniowali strażacy (WIDEO)
Następny artykułKolejny pożar wagonów w Lesznie. W przeciągu miesiącu to już trzeci (ZDJĘCIA CZYTELNIKA)