Reklama samochody.pl

Potrącenie na przejściu dla pieszych. Dostał 2,5 tysiąca złotych mandatu

Mandat i punkty karne to konsekwencje z jakimi spotkał się kierujący Oplem. Mężczyzna kierując autem potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych 49-latka. Na szczęście potrącony nie doznał żadnych obrażeń

We wtorek 4 stycznia około godziny 16 dyżurny złotowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do którego doszło na ulicy Obrońców Warszawy w Złotowie, w okolicach aresztu. Ze zgłoszenia wynikało, że na przejściu dla pieszych, został potrącony mężczyzna. Mundurowi którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kierujący samochodem marki Opel, 34-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego potrącił przechodzącego przez jezdnię 49-latka, który w momencie zdarzenia znajdował się na środku oznakowanego przejścia dla pieszych. Na szczęście potrącony nie doznał żadnych obrażeń.

Kierujący autem tłumaczył się mundurowym, że w ostatniej chwili zauważył przechodzącego przez jezdnię i nie zdążył zahamować.

Sprawca kolizji za nieustąpienie pierwszeństwa przechodzącemu przez przejście pieszemu i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, został ukarany wysokim mandatem karnym. Zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia taryfikatorem, za tego typu zdarzenie mandat karny wynosi 2500zł. Ponad to do konta kierowcy przypisane zostały punkty karne.

Poprzedni artykułKoszmarny wypadek. Pociąg z impetem uderzył w ciężarówkę. Kierowca zginął na miejscu (ZDJĘCIA)
Następny artykułNowy ambulans w podstacji ratownictwa medycznego Wielichowo (ZDJĘCIA,WIDEO)