Reklama samochody.pl

Przemytnik narkotyków zatrzymany w Świecku. Kierowca ciężarówki wiózł używki warte 3 mln zł

Policja w Świecku zatrzymała 46-latka z Poznania i przejęła ponad 6,5 kg kokainy oraz 5 litrów płynnej amfetaminy. Przemytnik znacznych ilości narkotyków najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu, prowadząc czynności w śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu, wpadli na trop osób zajmujących się przemytem narkotyków. Jedną z nich okazał się pracownik firmy transportowej. To kierowca ciężarówki, który służbowo, regularnie przekraczał granicę polsko-niemiecką.

W sobotę, 25 listopada, na przejściu granicznym w Świecku, na 46-letniego kierowcę TIR-a marki Volvo czekali policjanci i celnicy z Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Po przejeździe przez most graniczny został zatrzymany do kontroli. Szczegółowe oględziny pojazdu ujawniły ukryte w nim prawie 120 tysięcy funtów brytyjskich oraz ponad 6,5 kilograma kokainy i 5 litrów płynnej amfetaminy.

Przechwycone narkotyki przyjechały do Polski z Holandii. Ich czarnorynkowa wartość to około 3 miliony złotych.

Zatrzymany kierowca ciężarówki to 46-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego przemytu znacznych ilości narkotyków. Na wniosek prokuratora został decyzją sądu aresztowany na trzy miesiące.

Przestępstwo, o które jest podejrzany zagrożone jest karą więzienia na czas nie krótszy niż trzy lata.

Poprzedni artykuł15-latek brutalnie zamordował stryjenkę. Po 23 latach stanie za to przed sądem
Następny artykułDramat. Mężczyzna zamarzł na śmierć na przystanku autobusowym