Reklama samochody.pl

Prowadził samochód pod wypływem alkoholu i bez koła. Mężczyźnie grozi kara 2 lat pozbawienia wolności

Fot. KPP Kępno.
Policjanci Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego w Mianowicach skontrolowali Volkswagena Golfa, który nie posiadał przedniego koła. 53-letni kierujący pojazdem odpowie za jazdę po pijanemu, znieważenie policjantów i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

W nocy z 23 na 24 czerwca  br. około godz. 23.50, Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie podczas patrolu miejscowości Mianowice, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen Golf, który nie posiadał przedniego koła. Ponadto kierujący 53-letni mieszkaniec Kępna w chwili zatrzymania trzymał w ręku butelkę wódki.

Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu z ust. Odmówił on poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychamy powietrzu.

W trakcie interwencji 53-latek cały czas utrudniał czynności policjantom, wielokrotnie ich znieważał słowami wulgarnym oraz naruszył nietykalność cielesną jednego z funkcjonariuszy kopiąc go.

Od mężczyzny została pobrana krew do badań.  Jego samochód został odholowany na parking strzeżony.

Nietrzeźwy kierowca został przewieziony przez funkcjonariuszy do policyjnego aresztu, gdzie oczekuje na postawienie zarzutów.

Zatrzymany odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, znieważenie policjantów i naruszenie nietykalności cielesnej. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Opracowanie: Rafał Stramowski/ KPP Kępno.

Poprzedni artykułNieprzytomna kobieta w mieszkaniu. „Matka nie miała kontaktu z córką” (ZDJĘCIA)
Następny artykułTragedia. Autobus spadł z wiaduktu. Jest wielu rannych rannych. Jedna osoba nie żyje (ZDJĘCIA)