Reklama samochody.pl

Pracowite trzy dni strażaków z powiatu wolsztyńskiego. Doszło do 139 zdarzeń (ZDJĘCIA)

Ostatnie dni, dla strażaków w całej Polsce okazały się bardzo wymagające. Silne i gwałtowne porywy wiatru oraz ostrzeżenia meteorologiczne najwyższego stopnia sprawiły, że w dniach 17-20 lutego na terenie powiatu wolsztyńskiego doszło do 139 zdarzeń.

Znaczna większość z nich, bo aż 129 dotyczyła miejscowych zagrożeń, których główną przycyzną (128 zdarzeń) były skutki silnych wiatrów. Odnotowano również 2 pożary a także 8 alarmów fałszywych. Najwięcej zdarzeń, bo aż 51 odnotowano na terenie Gminy Wolsztyn. Na Gminie Siedlec oraz Gminie Przemęt strażacy interweniowali po 44 razy. Skutki zdarzeń w minionych dniach usuwało blisko 860 strażaków – zarówno państwowej jak i ochotniczych straży pożarnych. Szczęśliwie, w zdarzeniach tych nikt nie został ranny. Straty, oszacowano na 484 tysiące złotych, w tym 249 tysięcy to straty w budynkach.

Główne wysiłki strażaków, skierowane były na zabezpieczanie miejsca zdarzenia, wycinanie oraz usuwanie zagrażających drzewa a także prace rozbiórkowe konstrukcji budowlanych.

Poprzedni artykułWyłudzili miliony z podatków. Zastosowali „wydłużanie łańcucha dostaw”
Następny artykułStraszne. Pracownik firmy Enea porażony prądem. Trwa walk o życie mężczyzny