Reklama e-mundur.pl

Pożar zasobnika kotła centralnego ogrzewania na terenie jednej z firm we Włoszakowicach (ZDJĘCIA)

foto. Patryk Kaczmarek - www.wlkp112.pl

W niedzielę, 1 listopada około godziny 16:48 Drużyny Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie odebrał zgłoszenie o pożarze we Włoszakowicach na ulicy Wolności doszło do pożaru zasobnika kotła centralnego ogrzewania w pomieszczeniu kotłowni na terenie jednej z pieczarkarni. 

Jeszcze przed przyjazdem pierwszych zastępów straży pożarnej pożar został stłumiony przez właściciela obiektu. Działania straży po przyjeździe polegały na zabezpieczeniu terenu działań, strażacy również zabezpieczyli się również sprzętem ochronnym dróg oddechowych, po czym otworzyli zasobnik do kotła i podali jeden prąd wody w celu dogaszenia pożaru. Na koniec działań strażacy sprawdzili całe pomieszczenie kamerą termowizyjną, czy w pomieszczeniu są jeszcze jakieś zarzewia ognia. Po przeprowadzonej czynności nie wskazano żadnego ognia w pomieszczeniu. Przeprowadzono również pomiar na zawartość tlenku węgla również pomiar nie wskazał żadnych niepokojących wyników.

Z racji tego, że był to spory obiekt na miejsce zadysponowano liczne siły i środki straży pożarnej. Na miejscu pracowały trzy zastępy strażaków ochotników z Włoszakowic, oraz po jednym z Bukówca Górnego a także jeden zastęp strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Leszna.