Reklama Toyota

Pożar zabudowań gospodarczych. Straty to około 200 tysięcy złotych (zdjęcia)

6 styczni br. ok. godziny 19:15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze zabudowań gospodarczych w miejscowości Pawłowo Żońskie, gmina Wągrowiec.

Po dojeździe pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że pali się budynek chlewni, z przylegającą wiatą, pod którą składowane jest drewno.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w natarciu na palącą się wiatę równocześnie sprawiając linię do działań w obronie pozostałych budynków.

W budynku objętym pożarem znajdowała się słoma, trzoda chlewna oraz maszyny i nawozy sztuczne. Trzoda chlewna została ewakuowana w ilości- 30. loch i 130. prosiąt. Nawóz w ilości ok. 70 ton ewakuowany za pomocą ładowarki z pomieszczeń magazynowych.

Po lokalizacji pożaru strażacy przystąpili do usuwania  słomy z poddasza wykorzystując w tym celu ładowarkę.  Tlącą się słomę strażacy przelewali wodą eliminując zarzewia ognia. Dodatkowo z części budynku zostało zerwane pokrycie dachu w celu szybszego oddymienia miejsca pożaru.

Do zdarzenia zadysponowano ZRM – jedna z osób pod wpływem zdarzenia zasłabła.

Na czas prowadzonych działań DW 190 była zablokowana, Policja zorganizowała objazdy.

Ze względu na charakter pożaru właściciele posesji wraz z sąsiadami zorganizowali posiłek regeneracyjny dla strażaków działających na miejscu zdarzenia.

Czynności wyjaśniające okoliczności pożaru wyjaśnia Policja.

W działaniach udział brały zastępy PSP i OSP.

Poprzedni artykułBMW wypadło z drogi. 31-latej zginął na miejscu (zdjęcia)
Następny artykułPożar. Mężczyzna wyniesiony z płonącego mieszkania przez strażaków. Trafił do szpitala (zdjęcia)