Reklama samochody.pl

Pożar w zakładzie uboju drobiu. Straty oszacowano na 200 tysięcy złotych (ZDJĘCIA)

W środę, 23 marca, o godzinie 4:17 na terenie firmy zajmującej się ubojem drobiu przy ulicy Towarowej w Grodzisku Wielkopolskim wybuchł pożar. Akcja gaśnicza trwała prawie 3 godziny. Straty oszacowano na 200 tysięcy złotych.

Po dotarciu jednostek na miejsce okazało się, że  panuje bardzo duże zadymienie zarówno na parterze, jak i na poddaszu hali zakładu. W pierwszej fazie działań trudność strażakom sprawiło samo zlokalizowanie źródła pożaru w skomplikowanym układzie pomieszczeń. Jak ustalono paliło się niewielkich rozmiarów pomieszczenie techniczne oraz znajdujące się w nim urządzenia i instalacja sterująca procesem technologicznym. Zadymienie rozeszło się do innych części hali instalacją wentylacyjną.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, obecni na terenie firmy pracownicy ewakuowali się samodzielnie przed przyjazdem strażaków. W akcji brało udział w sumie sześć jednostek z JRG Grodzisk, OSP Grodzisk, OSP Słocin i OSP Grąblewo.

Po odnalezieniu źródła pożaru w celu dotarcia do jego ognisk wykonano prace rozbiórkowe sufitu podwieszonego płytą obornicką. Działania gaśnicze prowadzone były wewnątrz obiektu. W trakcie tych działań podano jeden prąd gaśniczy proszku w natarciu na palące się urządzenie sterujące. Kontrolowano również teren pożaru przy użyciu sprzętu wykrywczo-pomiarowego, po lokalizacji pożaru prowadzono przeszukiwanie pomieszczeń obiektu pod kątem potencjalnych zagrożeń.

Działania zakończono krótko przed godziną 7.

Foto. PSP Grodzisk Wlkp

Poprzedni artykułZaatakował nożem 15-latka, bo nie chciał żeby spotykał się z jego córką
Następny artykułPoważny wypadek. Rannych czterech policjantów. W ich radiowóz uderzyła ciężarówka (ZDJĘCIA)